Titulo gynyboje – įspūdingas brolio pasirodymas ir „Veterinorių“ triumfas
Titulo gynyboje – įspūdingas brolio pasirodymas ir „Veterinorių“ triumfas 229
![]() Nuotr. Saulius Čirba |
Trečiadienį Vilniuje finišavo Smuklės lygos „Nesubrendėlių 35+” taurės kovos. Po pusmetį trukusio čempionato titulą į viršų kėlė brolių Lavrinovičių ir Nerijaus Varnelio tempiama „Veterinorių“ ekipa, finale 79:72 palaužusi „Sporto namų“ ekipą.
Tituluotų varžovų akistata žadėjo daug – būtent „Veterinoriai“ praėjusiame sezone po ilgos pertraukos patraukė „Sporto namus“ nuo aukščiausio podiumo laiptelio ir šiemet gynė titulą, o „Sporto namai“ neslėpė ambicijų susigrąžinti trofėjų: ir taip pajėgią ekipą šiemet sustiprino Justas Sinica, kovoms registruotas buvo ir Artūras Jomantas.
Intrigos nemažino ir tai, kad reguliariajame sezone abi ekipos pasidalino po pergalę – sausį pergalę šventė „Veterinoriai“, o vos prieš kelias savaites varžovus sutriuškino „Sporto namai“.
Intriguojantis finalas
Finalą abi komandos pradėjo atsargiai: per pirmąsias dešimt minučių abi išmetė po dešimt tritaškių, o kiek geresnį taiklumą demonstravusi „Sporto namų“ ekipa išsiveržė į priekį 22:20.
Antrajame ketvirtyje „Sporto namai“ pradėjo tolti – Rolandas Skaisgirys pataikė du tritaškius iš eilės, dvitaškį pridėjo Arvydas Ūsaitis ir Ramūno Stundžios auklėtiniai susikrovė apčiuopiamą persvarą (36:27). Rodos, tokia varžovų atkarpa pažadino „Veterinorius“ – agresyviau žaisti pradėjusi ekipa spurtavo 16:0 ir išsiveržė į priekį (36:43), o pranašumą išsinešė ir į ilgąją pertrauką (44:48).
Po pertraukos „Veterinoriai“ mėgino galutinai pabėgti nuo varžovų ir įgijo septynių taškų pranašumą, tačiau Jono Elvikio, R. Skaisgirio, Rolando Matulio ir Aurimo Stakėno sėkmingi epizodai išlaikė „Sporto namus“ kovoje (55:55).
Vis tik, dar kartą galingą atkarpą gynyboje sužaidė „Veterinoriai“ – jie neleido varžovams taškų pelnyti net keturias minutes, patys per atkarpą sumetė devynis ir prieš lemiamą ketvirtį susigrąžino persvarą (55:64).
Lemiamame kėlinyje iniciatyvos ėmėsi „Sporto namų“ gynėjas Deividas Aukštuolis – išprovokavo pražangą atakuodamas iš toli, kitoje atakoje pataikė tritaškį ir priartino saviškius prie „Veterinorių“ (61:64), o likus žaisti 5 minutes po J. Sinicos dvitaškio komandas teskyrė taškas (67:68).
Galiausiai „Veterinoriai“ ir vėl rado atsaką į gerą varžovų atkarpą – Denisas Oliferas ir Darjušas Lavrinovičius sėkmingai atakavo iš vidutinio nuotolio ir likus trims minutėms iki rungtynių pabaigos „Veterinoriai“ vėl įgijo pranašumą (72:79).
Didžiulę intrigą žadėjusios lemiamos minutės jos neatnešė – nei vienai ekipai per tris minutes pasižymėti taip ir nepavyko, o finalinė sirena fiksavo „Veterinorių“ triumfą.
Nugalėtojams D. Lavrinovičius pelnė 22 taškus, atkovojo net 21 kamuolį ir surinko 39 naudingumo balus. K. Lavrinovičius ir N. Varnelis pridėjo po 17 taškų.
„Sporto namų“ gretose išsiskyrė J. Sinica – jo kraityje 27 taškai, 14 pridėjo D. Aukštuolis, 13 – A. Ūsaitis.
Kova dėl bronzos – be intrigos
Mažajame finale GEALAN ekipa 80:67 palaužė IBG.LT kolektyvą ir pasidabino bronzos medaliais.
Nugalėtoją nulėmė antrasis kėlinys, kurį GEALAN laimėjo net 25:8, o po dviejų kėlinių pirmavo daugiau nei užtikrintai (48:26).
Ir nors IBG.LT po pertraukos bandė grįžti į kovą ir sumažino atsilikimą iki 11 taškų, GEALAN išsaugojo per pirmąją rungtynių pusę uždirbtą pranašumą.
Bronzos medalių laimėtojams Algirdas Gaidys surinko 24 taškus, Gytis Sušinskas pelnė 12, Ramūnas Viščinis ir Dainius Novickas – po 11.
IBG.LT gretose rezultatyviausiai žaidė Ramūnas Jozonis – jo kraityje 21 taškas, Domantas Bimba pridėjo 17, Martynas Grinius – 12 taškų.
„Nesubrendėlių 35+” turnyras vyksta nuo 2010-ųjų. „Veterinoriai“ savo sąskaitoje turi du titulus, „Sporto namų“ sąskaitoje – trys čempionų titulai.