Reguliariojo sezono finišas: pasikeitę lyderiai ir atkrintamųjų intrigos

Reguliariojo sezono finišas: pasikeitę lyderiai ir atkrintamųjų intrigos 210

Smuklės lygos „Nesubrendėlių“ 35+ čempionato reguliarusis sezonas – baigtas. Per pastarąjį mėnesį pasikeitė ne tik reguliariojo sezono lyderiai – pokyčių neišvengta ir apatinėje lentelės dalyje. Apie viską plačiau – šioje apžvalgoje.

Nesusirinko. Bene nuo pirmojo turo turnyrinės lentelės viršūnėje besilaikiusi „Sporto namų“ komanda prarado lyderio pozicijas. Reguliariojo sezono finišą papuošti ir turnyrinės lentelės lyderį išaiškinti turėjusi GEALAN ir „Sporto namų“ akistata net neįvyko – dar dieną iki rungtynių „Sporto namai“ informavo lygą, kad nepavyks surinkti sudėties rungtynėms. Dėl to GEALAN ekipai įrašyta techninė pergalė 20:0 ir tai lėmė, jog būtent GEALAN tapo reguliariojo sezono nugalėtojais.

Stabilūs. Ko jau ko, bet stabilumo šiame sezone nepristigo „Legendoms“. Nuo pat spalio mėnesio tvarkingai pūpsoję turnyrinės lentelės dugne, „Legendų“ krepšininkai šią poziciją išsaugojo iki pat pavasario. Tiesa, vasarį „Legendos“ rungtyniavo įtikinamai – ne tik nugalėjo „Nemenčinės veteranus“, bet ir 90:53 sutriuškino „MRU-Patriotus“. Tiesa, šios dvi pergalės tik konvertavo nulį į dvejetą ir 16 nesėkmių reguliariajame sezone garantavo 10-ąją vietą.

Pergalingas finišas. Per pastarąsias ketverias rungtynes tris kartus laimėję SK „Trakų Galvės“ krepšininkai užsitikrino bilietą į Didžiąją „Nesubrendėlių 35+“ taurę. Šeštoji pozicija galėjo būti ir dar geresnė – SK „Trakų Galvė“ tik po pratęsimo išvykoje 71:73 nusileido „Taptoonams“. Pergalė šiame mače būtų leidusi pasivyti „Veterinorius“, kurie liko laipteliu aukščiau.

Geriausi. Reguliariajam sezonui pasibaigus išaiškėjo ne tik stipriausios komandos, bet ir geriausi žaidėjai.  Naudingiausiu lygos žaidėju tapo GEALAN atstovas Dainius Novickas – jis rinko po 35,7 naud. balų. Nedaug nuo jo atsiliko Darjušas Lavrinovičius („Veterinoriai“) – jo sąskaitoje vidutiniškai 34,8 naud. balai. Trečias liko Marius Tenikaitis („MRU-Patriotai“), ketvirtas – Nerijus Jozonis („LitDelivery“), penktas – Povilas Kaminskas („Taptoonai“).       

  

Jau kitą savaitę prasideda ir kovos dėl „Nesubrendėlių 35+“ Didžiosios taurės ir „Looserių“ taurės. Dėl Didžiosios taurės kausis GEALAN, „Sporto namai“ (abi komandos pateko tiesiai į finalo ketvertą), IBG.LT, „Taptoonai“, „Veterinoriai“ ir SK „Trakų Galvė“. Dėl „Looserių“ taurės kovos kitos keturios ekipos – „Nemenčinės veteranai“, „MRU-Patriotai“, „LitDelivery“ ir „Legendos“.

Lygos direktorius Vaidas Indriliūnas ir apžvalgininkas Marius Naruševičius pateikia savo spėjimus atkrintamosioms.

IBG.LT (3) – SK „Trakų Galvė“ (6)

Marius: Tiek turnyrinės lentelės pozicija, tiek sudėtis „ant popieriaus“ rodo, kad IBG.LT turėtų nesunkiai laimėti šią seriją iki dviejų pergalių. Tačiau matant, kad paskutinis abiejų komandų mačas buvo itin intriguojantis ir baigėsi sunkia IBG.LT pergale, nedrįsčiau prognozuoti, kad ši komanda seriją laimės lengvai. Maža to, SK „Trakų Galvė“ demonstruoja gerą sportinę formą pastarąjį mėnesį, o IBG.LT vargo tiek su „Nemenčinės veteranais“, tiek su „Legendomis“. Mano spėjimas – SK „Trakų Galvės“ pergalė namų salėje, tačiau seriją 2-1 laimės IBG.LT.

Vaidas: Pirmajame varžybų etape abi pergales šventė IBG.LT kolektyvas, o tai ir faktas, kad ši komanda turi net 3 reitingą po reguliaraus sezono tarsi sufleruoja, jog turime aiškius poros favoritus.

Vis tik, atkrintamosios turi savo specifiką, nes jose visi stengiasi surinkti optimalias sudėtis ir aikštelėje žaisti netaupant jėgų, o pažiūrėjus į abiejų komandų sudėtis „ant popieriaus“ tampa aišku, kad intriga šiame ketvirtfinalyje tikrai gali būti. Papildomos intrigos įneša tai, jog „Trakų Galvės“ ekipa žaidžia Trakuose, tad jei vietos krepšininkams tai suteiks papildomų pliusų tiek dėl savų sienų, tiek dėl gana nepatogaus susitikimo laiko.

Tad veikiausiai laukia labai smagus ketvirtfinalis, kuriame nežymūs favoritai yra „IBG.LT“ krepšininkai, tačiau tikrai nenustebčiau, jei serijoje reikės visų trijų dvikovų. Mano prognozė: „IBG.LT“ 2-0 SK „Trakų Galvė“

„Taptoonai“ (4) – „Veterinoriai“ (5)

Marius: Man ši serija – bene daugiausiai intrigos žadanti „Nesubrendėlių 35+“ turnyre. „Veterinorių“ aiškus koziris yra broliai Lavrinovičiai, kurie šiame lygyje vis dar yra aukščiausios klasės krepšininkai. Nors „Taptoonai“ šį sezoną abusyk įveikė savo varžovus ketvirtfinalyje, „Veterinoriai“ dabar fiksuoja keturių pergalių iš eilės seriją, o po jų kojomis krito ir GEALAN kolektyvas. Spėti nedrąsu, tačiau sakyčiau, kad būtent „Veterinoriai“ iškovos pergalę serijoje 2-1.

Vaidas: Lygiai prieš metus „Taptoonai“ tiesiog „pramiegojo“ dalį reguliaraus sezono ir buvo priversti kovoti dėl „Looserių“ taurės, kurią nors ir labai nenorom, bet priglaudė į savo kolekciją. Tuo tarpu „Veterinoriai“ pernai sužaidė karjeros sezoną, kurį vainikavo bronzos medaliais.

Šiemet Vytautas Ostrauskas rimtai pažiūrėjo į savo, kaip generalinio vadybininko pareigas, sukomplektavo neblogą, beveik į kievienas rungtynes optimalia sudėtimi susirenkančią komandą, tad nieko nuostabaus, jog reguliariajame sezone buvo užimta aukšta ketvirtoji vieta. Tuo tarpu „Veterinoriai“ toliau buvo stipriai priklausomi nuo brolių pasirodymo rungtynėse, pasiėmė svarbiausius taškus su jais ir prarado beveik visus, kuomet teko žaisti su sena gvardija.

Ketvirtfinalio serijoje abi komandos veikiausiai turės pilnas sudėtis, tačiau žiūrint į jų gylį, visgi išryškėja „Taptoonų“, kurie turi daugiau jėgos, daugiau besiveržiančių ir iš toli pataikančių žaidėjų.

Liaudies išmintis sako, jog „kamuolys apvalus“, tad ketvirtfinalyje tikrai visko gali būti, tačiau mano nuomone „Taptoonai“ čia iškovos gana užtikrintą pergalę 2-0.

„Looserių“ taurės prognozė:

Marius: „Nemenčinės veteranai“ labai žavėjo sezono pradžioje, kuomet buvo iškovoję 4 pergales per 5 susitikimus, tačiau vėliau per 13 žaistų mačų laimėta tik kartą. Nors „Legendoms“ tarpusavio susitikime reguliariajame sezone pavyko laimėti prieš svečius iš Nemenčinės, ten šio miesto atstovai vertėsi be pagrindinių savo žaidėjų. Mano akimis, intrigos čia nedaug – „Nemenčinės veteranus“ matysime finalinėje kovoje dėl „Looserių“ taurės.

Tuo tarpu „MRU-Patriotai“ man yra labiausiai nesuprantama komanda šiame Smuklės lygos sezone. Tai komanda, kuri pralaimėjo „Legendoms“, gerino rezultatyvumo antirekordą, per mačą pelnydami 30 taškų, bet tuo pačiu metė rimtus iššūkius lyderių trejeto ekipoms, patiesė ir „Taptoonus“, ir SK „Trakų Galvę“. Tuo tarpu „LitDelivery“ daugiausiai gyveno iš pergalių prieš savo lentynos komandas. Kadangi dėl bilieto į „Looserių“ taurės finalą kovojama tik vienose rungtynėse, viskas priklausys, kaip komandoms pavyks į jas susirinkti. Jei abi komandos atsives stipriausias savo sudėtis, matau „MRU-Patriotų“ pergalę. 

Finale komandų laukia gana atkakli kova, tačiau daug lems ir motyvacija laimėti šį „trofėjų“. Nemenčinės atstovai kone visose rungtynėse yra pasirengę perkasti gerkles varžovams, tad jei „MRU-Patriotai“ pro pirštus pasižiūrės į šį finalą, „Nemenčinės veteranai“ gali iškovoti taurę.

Vaidas: Apie „Looserių“ taurės poras daug nesiplėsiu, nes čia daug kas priklauso nuo komandų vidinės motyvacijos iškovoti šį simbolinį trofėjų. Jeigu reikėtų spėti, favoritais iškovoti taurę laikyčiau „MRU-Patriotus“, kurie surinkę pilną sudėtį yra visa galva stipresni už likusius varžovus.

Nors „LitDelivery“ ekipą įvardinčiau, kaip antrą pagal pajėgumą, tačiau būtent ji pusfinalyje varžysis su „MRU-Patriotais“, tad veikiausiai liks be finalo. O jame matyčiau „Nemenčinės veteranus“, kurie jau sezono starte parodė, jog turi nemažai potencialo ir pademonstravę bent pusę jo turėtų tikrai pusfinalyje įrodyti savo pranašumą prieš „Legendas“, o finale garbingai pakovoti su šiame sezone jau dukart įveikta „MRU-Patriotų“ ekipa.


‹ atgal
riesutu sivestas Smuklės lyga © 2024

uždaryti

A lyga

B lyga

C lyga

IT lyga

uždaryti