„Nesubrendėlių“ 35+ taurės starte – staigmena Nemenčinėje, naujokų krikštas ir pripažintų snaiperių akistata 203

Sostinės mėgėjų krepšinio padangėje – šventė. Kartu su aibe įvairiausių turnyrų startavo ir 12-ą kartą organizuojama Smuklės lygos „Nesubrendėlių“ 35+ taurė. Šį sezoną nesubrendėliams skirsime kur kas didesnį dėmesį, tad kiekvieną trečiadienį jūsų lauks savaitės įvykių apžvalgos.
Per pirmąją turnyro savaitę sužaisti trys susitikimai, kuriuose įvykių netrūko. Tad apie viską – iš eilės.

Naujokų krikštas. „Nesubrendėlių“ gretas šį sezoną papildė naujai suburta „Litovec & Co“ komanda. Tačiau naujokais vadinti šiuos rimtus vyrus liežuvis sunkiai verčiasi – Pavelas Braknys, Donatas Lesnik, Mantas Bielinskas ir kiti „litovcai“ sostinės mėgėjų krepšinyje yra puikiai atpažįstamos personos.

Tiesa, pirmasis naujos kompanijos mačas susiklostė neypatingai – išvykoje rungtyniavę „Litovec & Co” 71:103 nusileido titulą ginančiai „Sporto namų“ ekipai.

„Sporto namams“ 16 taškų pelnė Žydrūnas Stankus, po 15 – Jonas Elvikis, Dainius Bielinis ir Eligijus Redeckas. „Litovec & Co“ ekipoje išsiskyrė Nerijus Jozonis – jo kraityje 28 taškai.

Staigmena. Tikriausiai mažai kas tikėjosi, kad praėjusiais metais viso labo dvi pergales per 20 susitikimų iškovojusi „Nemenčinės veteranų“ kapela naujajame sezone startuos pergalingai. Ir startuos ne prieš bet ką, o prieš praėjusio sezono vicečempionus, GEALAN krepšininkus.

Viso labo šešis atstovus į tolimąją Nemenčinę delegavę finalininkai su savimi neatsivežė ir toliašaudės artilerijos – iš net 40-ies mestų tolimų metimų tikslą pasiekė tik 10, o dar pirmajame kėlinyje dviženklę persvarą susikrovę šeimininkai šventė pergalę 80:73.

Po rungtynių „Nemenčinės veteranų“ atstovai neslėpė nuostabos savo pergale ir čiupę telefonus bandė įtikinti vietinės užeigos personalą pratęsti darbo laiką, idant pirmoji sezono pergalė būtų tinkamai pažymėta.

Dominavo. Šiose rungtynėse nesulaikomai rungtyniavo „Nemenčinės veteranų“ lengvasis kraštas Kęstutis Ingelevičius. Jo sąskaitoje – 21 taškas (7/8 dvit.), 14 atkovotų kamuolių, 5 rezultatyvūs perdavimai, 6 išprovokuotos pražangos ir net 44 naudingumo balai. Šis pasirodymas - geriausias pirmojoje turnyro savaitėje.

Drama. Būtent taip reikėtų apibūdinti įvykius sezono atidarymo mače, kuriame susigrūmė „MRU-Patriotai“ ir SK „Trakų Galvė“ atstovai. Didžiąją rungtynių dalį pirmavę trakiškiai prasidėjus lemiamam ketvirčiui dar turėjo 7 taškų pranašumą (69:62), tačiau aukščiausią pavarą įjungę „MRU-Patriotai“ surengė spurtą 16:2 ir atitrūko nuo varžovų (78:71).

Tačiau net ir toks spurtas nepalaužė šilo ir šalto mačiusių Trakų miesto atstovų. Jie beveik 4 minutes paliko varžovus be taškų, o likus žaisti 31 sekundę Antanas Šegžda dvitaškiu metimu išlygino rezultatą (78:78). Atrodė, kad dvikova persikels į pratęsimą, tačiau likus žaisti 3 sekundes „Trakų Galvės“ atstovas Vytautas Uldukis įsigudrino prasižengti, o 1 baudos metimą iš dviejų realizavęs Otas Majeras išplėšė pergalę savo ekipai.

Dvikova. Šiame mače vyko ir neakivaizdinė dviejų visuotinai pripažintų snaiperių dvikova. O. Majeras savo ekipai pataikė 3 tolimus metimus iš 13-os, o A. Šegžda – 5 iš 14-os. Abu žaidėjai buvo rezultatyviausi savo komandose – Antano sąskaitoje 29, Oto – 27 taškai.

Jau rytoj į aikštelę žengs šiame sezone dar nestartavusios ekipos – Ego Forte arenoje savo jėgas išmėgins dar vieni šio sezono naujokai IBG.LT ir „Nesubrendėlių“ 35+ taurėje jau spėjusi apšilti Taptoonų kompanija, o Pilaitėje susigrums „Legendos“ ir „Veterinoriai“.