„Nesubrendėlių 35+“ taurėje – ryškėjantys reguliariojo sezono laimėtojai ir kova „3 prieš 5“ 218

Pirmasis 2024-ųjų mėnuo Smuklės lygos „Nesubrendėlių 35+“ taurėje padovanojo daug įnirtingų kovų. Net 9 susitikimai iš 18-os baigėsi komandas skiriant mažiau nei 10 taškų, o geriausias kortas iš kaladės traukė IBG.LT komanda – jie ne tik įsitvirtino turnyrinės lentelės viršuje, bet ir praktiškai užsitikrino reguliariojo sezono nugalėtojų vardą.

Smuklės klasika. Ko gero taip jau reikėtų vadinti vakarus, kuomet vienoje aikštelėje susiduria „Sporto namai“ ir GEALAN ekipos. Sausio 9-ąją vykęs mačas nebuvo išimtis, o jį mačiusieji tikrai neturėjo laiko nuobodžiauti.

Visas rungtynes vyko atkakli kova, o nugalėtojo klausimas sprendėsi per paskutiniąsias dvi susitikimo minutes. Likus žaisti kiek mažiau nei pusantros minutės taikliai iš toli atakavo Rokas Eimutis ir išvedė GEALAN į priekį (84:81). Tolimu metimu bandė atsakyti ir Rolandas Skaisgirys, tačiau jo metimas skriejo pro šalį, o rezultatą sušvelnino Eligijaus Redecko dvitaškis (84:83). Vis tik paskutiniojoje savo atakoje GEALAN suklydo, o pergalę išplėšti galėjęs Aivaro Kiaušo dvitaškis buvo netaiklus.

Fenomenaliai šiame susitikime žaidė ir trigubą dublį užfiksavo GEALAN puolėjas Dainius Novickas. Jo sąskaitoje – 23 taškai, 13 atkovotų kamuolių, 11 rezultatyvių perdavimų, 6 perimti kamuoliai, 8 išprovokuotos pražangos ir 43 naudingumo balai. „Sporto namų“ gretose išsiskyrė E. Redeckas, surinkęs 20 taškų.

Dramos ekspertai. 2024-aisiais penkis susitikimus sužaidusi GEALAN aikštelėse vis užsuka neblogas melodramas. Didžiausiu skirtumu pasibaigė GEALAN nesėkme virtęs svečių iš Trakų priėmimas (85:90), keturiais taškais nusileista „Taptoonams“ (62:66), o IBG.LT išsinešė pergalę trijų taškų skirtumu (86:89). Abi pergalės, tiek prieš „Sporto namus“, tiek prieš „Nemenčinės jaunuolius“ iškovotos minimaliomis persvaromis - 84:83 ir 88:87.

Beje, mačo, kuriame „Taptoonai“ įrodė pranašumą prieš GEALAN, akimirkas galite rasti Smuklės lygos Facebook paskyroje.

Lyderių medžiotojai. Sutikus 2024-uosius rimčiau į „Nesubrendėlių 35+“ taurės kovas nutarė pažvelgti SK „Trakų Galvės“ krepšininkai, išgyvenę puikų mėnesį. Nepaisant to, kad aikštelėje nugalėti nepavyko nei IBG.LT, nei „Veterinorių“, kitos dvi trakiškių pergalės kalba pačios už save.

Sausio 21-ąją „Trakų Galvė“ panaikino net 22 taškų atsilikimą ir 90:85 išvykoje palaužė GEALAN, o dar po savaitės ant menčių paguldė ir „Sporto namus“ – 77:69.

Šios dvi pergalės leido Trakų atstovams atsispirti nuo lentelės dugno ir įsitvirtinti 7-oje pozicijoje, išlaikant neblogus šansus kilti aukščiau.

8 iš eilės. Būtent tiek pergalių iš eilės fiksuoja dabartiniai lygos lyderiai, IBG.LT ekipa, paskutinį kartą pralaimėję dar 2023-ųjų lapkričio pabaigoje. Per paskutiniąją reguliariojo sezono atkarpą dabartinių lyderių laukia dar keturi susitikimai, iš kurių du – su į aukščiausias pozicijas pretenduojančiais „Sporto namais“ ir „Veterinoriais“.

3 prieš 5. Taip komiškai buvo žaidžiamas pratęsimas Nemenčinėje, kur Tomu Purliu, Gintautu Vileita bei Andriumi Čerškumi pasipildžiusi ir pavadinimą pakeitusi „Nemenčinės jaunuolių“ ekipa susitiko su Imperialstone.com ekipa. Vos penkis savo atstovus į „tolimąją“ Nemenčinę delegavę svečiai visas rungtynes kontroliavo situaciją, tačiau likus žaisti keturias minutes penktąją pražangą užsidirbo Ainius Ramoška, o „Nemenčinės jaunuoliai“ pabudo ir pradėjo spausti varžovus. Maža to, organizuojant pergalę išplėšti galėjusią ataką prasižengė Donatas Kilikevičius, tad komandoms teko keliauti į pratęsimą trise prieš penkis.

Tačiau net ir tai nesužlugdė Imperialstone.com atstovų – pratęsimo viduryje jie netgi pirmavo (95:94), tačiau galiausiai „Nemenčinės jaunuoliai“ perlaužė susitikimo eigą ir išplėšė svarbią pergalę 100:95.

Nemenčinės ekipoje išsiskyrė Ričardas Nacius, surinkęs 28 taškus ir atkovojęs 10 kamuolių, 24 taškus pridėjo G. Vileita. Svečių gretose rezultatyviausiai žaidė abu išsibaudavę krepšininkai – A. Ramoška pelnė 27 taškus ir atkovojo 18 kamuolių, D. Kilikevičiaus sąskaitoje – 26 taškai.