Atkrintamosiose – gynybos triumfas ir ketvirtųjų kėlinių užkeikimas

Atkrintamosiose – gynybos triumfas ir ketvirtųjų kėlinių užkeikimas 211

Smuklės lygos „Nesubrendėlių 35+“ turnyre – lemiamų kovų metas. Jau šį ketvirtadienį ir penktadienį SK Ego Forte (Savanorių pr. 124A) keturios stipriausios turnyro komandos stos į kovą dėl trofėjaus. Tačiau prieš tai kviečiame žvilgtelėti į praeitį – trumpai apžvelkime šio sezono atkrintamąsias.

Gynybos triumfas

Ko gero, tokios gynybinės serijos „Nesubrendėlių 35+“ turnyras nematė seniai. 76 – tiek taškų daugiausiai pavyko pelnyti vienai ar kitai komandai serijoje tarp IBG.LT ir SK „Trakų Galvė“.

Šeštąją poziciją reguliariajame sezone užėmusi trakiškių komanda pirmosiose serijos rungtynėse išvykoje 76:60 įveikė IBG.LT atstovus ir į atsakomąsias rungtynes namų aikštelėje keliavo labai patogiose pozicijose. Tačiau Trakuose vykęs antrasis serijos mačas virto didele nesėkme šeimininkams. IBG.LT įjungė aukščiausią pavarą gynyboje, praleido viso labo 42 taškus, o patys šiaip ne taip sukrapštę 48 išlygino serijos rezultatą. „Trakų Galvė“ šiame susitikime pataikė vos 3 tritaškius iš 33 bandymų ir realizavo vos kas trečią dvitaškį metimą.

Lemiamas serijos mačas vyko jau IBG.LT tvirtovėje, kurią trečioji reguliariojo sezono komanda sėkmingai apgynė. Dar pirmajame kėlinyje atitrūkę nuo varžovų (18:7), IBG.LT krepšininkai taip ir neleido priartėti Trakų atstovams bei šventė pergalę 70:58.

Visos serijos metu SK „Trakų Galvė“ vidutiniškai rinko vos po 58,6 taško, o tritaškius realizavo 21% taiklumu. IBG.LT į pusfinalį ištempė puikus Vytauto Miliaus žaidimas – jis vidutiniškai rinko po 21,3 naudingumo balų.

Ketvirtųjų kėlinių košmaras

Bene daugiausiai intrigos šiose atkrintamosiose žadėjusi „Taptoonų“ ir „Veterinorių“ akistata baigėsi ne taip ir intriguojančiai. Ir panašu, kad abejose šios serijos rungtynėse „Taptoonai“ lipo ant to paties grėblio.

Pirmajame serijos susitikime Dariaus Dūdėno vedama ekipa gana užtikrintai kontroliavo mačą, o trečiajame kėlinyje susikrovė net ir 9 taškų persvarą. Vis tik antrąją trečiojo kėlinio pusę sėkmingiau sužaidę „Veterinoriai“ spurtavo 14:6 ir sumažino savo atsilikimą iki minimalaus – 49:50. Būtent ketvirtajame kėlinyje aukščiausią klasę demonstruoti pradėjo broliai Lavrinovičiai, o jiems sėkmingai talkino ir Denisas Oliferas – „Veterinoriai“ dar kartą spurtavo 12:0 ir šventė pergalę 62:73.

Antrąjį serijos mačą jau kontroliavo „Veterinoriai“. Tiesa, rimtesnės persvaros susikrauti jiems taip ir nepavyko, o sėkmingai antrąją trečiojo kėlinio pusę sužaidę ir 15 taškų be atsako pelnę „Taptoonai“ persvėrė rezultatą savo naudai (51:47).

Įsibėgėję „Taptoonai“ varžovams iniciatyvos neatidavė iki pat lemiamo ketvirčio vidurio, tačiau tuomet broliai Lavrinovičiai surinko 8 iš 10 komandos taškų, o „Taptoonai“ kelią iki taiklaus metimo rado tik sykį, kuomet Aurimas Špiliauskas pelnė tritaškį. Rungtynių sirena užfiksavo „Veterinorių“ pergalę 70:64.

„Veterinoriai“ abiejuose serijos mačuose ketvirtuosius kėlinius laimėjo triuškinamai – 24:12 ir 23:13. Serijoje nesulaikomai žaidė Darjušas Lavrinovičius, surinkęs 34 ir net 50 naudingumo balų.

Finalo ketvertas

Jau šį ketvirtadienį (balandžio 20 d.) SK „Ego Forte“ prasideda finalinio „Nesubrendėlių 35+“ taurės ketverto kovos. 18:45 val. pirmajame pusfinalyje susitiks „Sporto namai“ ir IBG.LT, o 20:15 laukia GEALAN ir „Veterinorių“ dvikova.

Mažasis finalas vyks penktadienį nuo 18:15 val., o didysis finalas – 19:45 val.

„Lūzerių“ taurė – „MRU-Patriotų“ rankose

„MRU-Patriotai“ iškovojo simbolinį sezono trofėjų – „Lūzerių“ taurę. Jie pusfinalyje 72:60 palaužė „Legendas“, o finale – 81:74 įveikė „LitDelivery“ kolektyvą.

Bene daugiausiai intrigos užfiksuota „Lūzerių“ taurės pusfinalyje tarp „Nemenčinės veteranų“ ir „LitDelivery“ ekipos. Čia itin atkakliame mūšyje 70:68 pergalę šventė „LitDelivery“ komanda.

„MRU-Patriotai“ surengė ir kelis itin galingus asmeninius pasirodymus kovose dėl „Lūzerių“ taurės. Pusfinalyje Otas Majeras suleido net 36 taškus (10/18 trit.), sugriebė 10 atšokusių kamuolių ir surinko 39 naudinumo balus. Tuo tarpu finale estafetę perėmė Marius Tenikaitis – jo sąskaitoje 32 taškai (15/22 dvit.) ir 14 atkovotų kamuolių bei 37 naudingumo balai.