„Veterinoriai“ – naujieji „Nesubrendėlių 35+“ taurės čempionai!

„Veterinoriai“ – naujieji „Nesubrendėlių 35+“ taurės čempionai! 222

Nuo pat 2020-ųjų Smuklės lygos „Nesubrendėlių 35+“ taurėje karaliavę „Sporto namai“ – nukarūnuoti. Po trijų iš eilės iškovotų titulų Ramūno Stundžios auklėtiniai neprasibrovė į šio sezono finalą, o jame triumfavo „Veterinoriai“, finale patiesę reguliariojo sezono nugalėtojus IBG.LT.

Pusfinaliai – be intrigos

Būtent pirmajame pusfinalyje „Veterinoriai“ eliminavo iš kovos dėl aukso „Sporto namus“. Brolių Lavrinovičių atstovaujama ekipa varžovus palaužė 80:68.

Nors galutinis rezultatas atrodo gana įtikinamas, rungtynės „Veterinoriams“ klostėsi ne taip ir lengvai.  Pirmąjį kėlinį „Sporto namai“ laimėjo 23:14, o prieš ilgąją pertrauką turėjo 7 taškų pranašumą (39:32). Vis tik antroji mačo pusė priklausė „Veterinoriams“ – jie po pertraukos įjungė aukštesnę persvarą, o antrąją mačo dalį laimėjo net 19 taškų persvara.

„Sporto namams“ tiesiog fatališkai nekrito metimai – jie realizavo vos 7 tritaškius iš 42 (16%), o vienas taikliausių komandos žaidėjų Rolandas Skaisgirys taip ir „nepramušė“ – rungtynes jis baigė su nuliu taškų ir -8 naudingumo balais. „Veterinorius“ į priekį tempė Nerijus Varnelis, surinkęs 22 taškus (5/6 trit.), 17 pridėjo Darjušas Lavrinovičius.

Antrajame pusfinalyje didelės intriga laikėsi tik per pirmuosius du kėlinius. Trečiajame IBG.LT šovė į priekį 21:7, atitrūko nuo „Taptoonų“, o galiausiai šventė pergalę 94:69.

Nugalėtojams net 6 krepšininkai pelnė dviženklį taškų skaičių, o rezultatyviausiais tarp jų buvo Andrius Fiodorovas su 17 ir Martynas Girnius su 16. Tuo tarpu „Taptoonų“ gretose daugiau nei pusę visų komandos taškų suvertė Darius Dūdėnas – jo sąskaitoje 35 taškai.

Bronza – „Sporto namų“ rankose

Mažajame finale intrigos būta kur kas daugiau, nei pusfinaliuose. „Taptoonai“ buvo arti to, kad ilgamečius „Nesubrendėlių 35+“ taurės savininkus paliktų apskritai be apdovanojimų, tačiau „Sporto namai“ atsilaikė ir pasipuošė bronziniais apdovanojimais.

Susitikimą užtikrinčiau pradėjo „Sporto namai“, kurie iškart atitrūko nuo varžovų ir susikrovė 8 taškų pranašumą (22:14). Tiesa, antrasis kėlinys jau priklausė „Taptoonams“ – jie suorganizavo spurtą 15:0, taip ne tik panaikindami deficitą, bet ir į pertrauką išsinešdami minimalų pranašumą (43:42).

Įsibėgėję „Taptoonai“ stabdžių neieškojo – įpusėjus trečiajam kėliniui jų pranašumas pasiekė 13 taškų (62:49), o tai, panašu, pažadino „Sporto namų“ kolektyvą – R. Skaisgirys pelnė 6 taškus be atsako, taiklų metimą pridėjo Dainius Bielinis ir iš „Taptoonų“ pranašumo teliko 5 taškai (64:59).

Galiausiai, prabėgus trims lemiamo ketvirčio minutėms Erikas Kučiauskas išlygino susitikimo rezultatą, o gerą atkarpą „Sporto namai“ išnaudojo kone idealiai – surakinę varžovų puolimą patys atakavo tiksliai bei susigrąžino mačo pradžioje turėtą 8 taškų persvarą. Paskutinės mačo minutės tebuvo formalumas, o „Sporto namai“ rungtynes laimėjo 84:77.

Nugalėtojams R. Skaisgirys pelnė 19 taškų, Aurimas Stakėnas pridėjo 15. „Taptoonų“ gretose rezultatyviausiai žaidė Rolandas Pocius – jo sąskaitoje 20 taškų.

Čempionai paaiškėjo paskutinę minutę

Na o didysis „Nesubrendėlių 35+“ taurės finalas tapo tikra viso čempionato puošmena. Puikią gynybą pademonstravo abi komandos, o mačo nugalėtojas paaiškėjo paskutinę rungtynių minutę.

„Veterinoriai“ užtikrinčiau pradėjo rungtynes – išreikštai žaisdami „per“ Darjušą Lavrinovičių leido jam pelnyti pirmuosius 9 komandos taškus, o po Deniso Olifero dvitaškio „Veterinorių“ persvara pasiekė 9 taškus (15:6). Vis tik IBG.LT kolektyvui pavyko varžovų nepaleisti tolyn ir priartėti, o kėliniui pasibaigus komandas skyrė 6 taškai (17:11).

Antrojo kėlinio pradžioje IBG.LT spurtavo 13:0 ir net išsiveržė į priekį (24:21), tačiau iniciatyvą į savo rankas paėmęs D. Lavrinovičius atgaivino savo komandą ir į pertrauką komandos išėjo „Veterinoriams“ pirmaujant 31:27.

Trečiajame kėlinyje prasidėjo tikras nervų karas – laiminti komanda keitėsi keturis kartus, o „Veterinorių“ turėtas pranašumas ištirpo iki trijų (46:43).

Ketvirtasis finalo ketvirtis prasidėjo IBG.LT atstovo Vitalijaus Lukšos šou – jis smeigė du tolimus metimus, pridėjo dvitaškį ir išvedė savo ekipą į priekį (53:48). Į tokį varžovo pareiškimą taškais su pražanga atsakė Mindaugas Zalatorius, dar vieną baudos metimą pridėjo Kšištofas Lavrinovičius, tačiau kitoje aikštės pusėje Domantas Bimba atsakė dviem taškais su pražanga ir įpusėjus ketvirčiui IBG.LT pradėjo užuosti aukso medalių kvapą (59:52).

Tačiau ir tąkart savo žodį tarė D. Lavrinovičius. Jis per šimtą sekundžių pelnė du taškus su pražanga, pridėjo du tritaškius, o po taiklių Nerijaus Varnelio baudos metimų iš IBG.LT turėto pranašumo teliko vienas taškas (64:63).

IBG.LT truktelti į priekį pabandė Martynas Girnius, tačiau jo tolimi metimai skriejo pro šalį, o likus žaisti 66 sekundes rezultatą persvėrė M. Zalatorius (65:64), o vėliau pražangomis stabdyti D. Lavrinovičius ir N. Varnelis „Veterinorių“ persvarą padidino iki keturių (68:64). Kitoje aikštės pusėje pražangą išprovokavo Giedrius Kulbis ir sumetė abi baudas bei grąžino intrigą (68:66), o jos dar daugiau įnešti pabandė ir M. Zalatorius, likus 9 sekundėms „Veterinoriams“ pataikęs tik vieną baudą iš dviejų (69:66).

IBG.LT išnaudojo turėtą minutės pertraukėlę – kamuolys pasiekė D. Bimbą ir šis švystelėjo iš toli, tačiau metimas nepasiekė tikslo, V. Lukša atkovojo kamuolį puolime ir suteikė dar vieną šansą, tačiau Juliaus Kilscho paleistas kamuolys tikslo nepasiekė.

Naudingiausiu finalo žaidėju buvo išrinktas Darjušas Lavrinovičius – jis pelnė 27 taškus, atkovojo 13 kamuolių ir surinko 38 naudingumo balus. Nerijus Varnelis nugalėtojams pridėjo 17 taškų, 14 atkovotų kamuolių ir 23 naudingumo balus.

IBG.LT komandoje įspūdingą dvigubą dublį surinko Vitalij Lukša – jis pelnė 20 taškų, sugriebė 17 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko net 41 naudingumo balą. Domantas Bimba pridėjo 15 taškų.