T.Grybausko tempiami „Reaktoriaus Smogikai“ – nenugalimi: pasinaudojo ir GEALAN silpnybėmis 148

Smuklės lygoje ima ryškėti lyderiai, o įvykti spėjo ir kol kas neklupusių ekipų akistata – GEALAN prieš „Reaktoriaus Smogikus“. Kas nugalėjo?

Smogikai smogė varžovams iš pasalų ir pasinaudojo jų jėgų stoka, išplėšdami pergalę 79:74 ir tapdami vienintele iki šiol neklupusia komanda SL pirmenybėse.

Kaip ir buvo galima tikėtis, rungtynės buvo vertos dėmesio, o kol GEALAN naudojosi savo jėgomis, dar trečiame kėlinyje komandas skyrė dviženklis taškų skaičius – 50:39. Vėliau skirtumas tirpo.

„Reaktoriaus Smogikai“ spurtavo trečio kėlinio pabaigoje ir po atkarpos 9:0 jau pirmavo (54:52), o Ignas Jackūnas, Tomas Grybauskas ir Mantas Statauskas tempė savo komandą į priekį ir toliau. T.Grybausko šou buvo svarbus, siekiant pabėgti (77:70) ir nepaleisti pergalės.

Tomas pagerino savo karjeros rekordus – pelnė 30 taškų (5/9 trit.), atkovojo 13 kamuolių, 5 – perėmė ir surinko 38 naudingumo balus! Sveikiname, taip ir toliau.

Nugalėtojams taip pat 13 taškų pridėjo Viktoras Azarkovas, pralaimėjusiems, kurie žaidė vos septyniese, 18 taškų surinko Deimantas Pavlovskis, 15 – Laurynas Ralys (8 atk. kam.).

Užtikrintesnę pergalę „Reaktoriaus Smogikai“ pasiekė prieš „Žaibą“ – 76:63.

Vienu metu skirtumas buvo tapęs triuškinančiu ir perkopė 20 taškų ribą, bet galiausiai „Žaibas“ jį pašvelnino bent simboliškai.

Be T.Grybausko, kuris vėl žibėjo, pelnydamas 20 taškų ir atkovodamas 10 kamuolių, toks pats rezultatyvus buvo ir L.Vitkauskas.  17 taškų pridėjo Karolis Jovaiša (8 atk. kam.).

„Žaibui“ 21 tašką pridėjo be keitimų plušėjęs Gytis Sušinskas (7 rez. perd.), 17 – Tomas Žvaliauskas, po 10 – Mantas Pocius (11 atk. kam.) ir Gustas Muzikevičius. (40 min.)

Kol kas tik sykį pergalės skonį pajutęs „Kumštis“ taip pat tapo „Reaktoriaus Smogikų“ auka – 79:82.

Atrodė, kad „Kumštis“ tikrai gali pasiekti pergalę, nes pirmavo dar ketvirtame kėlinyje (73:68), tačiau 12 taškų paeiliui viską pakreipė smogikų naudai – 80:73.

Šansus išsigelbėti „Kumštis“ išsaugojo iki paskutinės minutės, kai Domantas Žičkus ant savo pečių komandą patempė į priekį ir skirtumą pavertė minimaliu (79:80), tačiau viską  pražudė L.Vitkausko metimas.

Čia užfiksuotas ir „Reaktoriaus Smogikų“ dominavimas po krepšiais – 52 atkovoti kamuoliai yra šio sezono lygos rekordas.

L.Vitkauskas įnešė svariausią indėlį į pergalę, įmesdamas 27 taškus, 17 pridėjo K.Jovaiša (12 atk. kam.). „Kumščiui“ 27 taškus surinko D.Žičkus, 21 – D.Rakauskas (11 atk. kam.).

Domantui tai – rezultatyviausios karjeros rungtynės SL, Dominykui – naudingiausios (27 n.b.).