Smuklės lygos starte – dvi per plauką neiššvaistytos pergalės

Smuklės lygos starte – dvi per plauką neiššvaistytos pergalės 98

Smuklės lygoje – tikra šventė! Iššautas buvo sezono atidarymo šampanas (žinoma, nealkoholinis), o komandos stojo į debiutines šių metų kovas lygoje.

Įdomu, kaip gi viskas klostėsi? Jūsų dėmesiui pradedame nuo pagrindinio Smuklės lygos turnyro. Čia pirmąsias pergales į sąskaitą įsirašyti spėjo keturios komandos.

Štai „Žaibas“ svečių tvirtovėje 76:68 (14:15, 20:21, 21:20, 21:12) palaužė „Kažkur matytus“.

Žiūrovų akiai žaidimas turėjo būti labai patrauklus, bet tik ne patiems krepšininkams, kurie susigadino oi, kiek nervų.

Rezultatas svyravo begalę sykių, o „Kažkur matyti“ po rimto pokalbio ilgosios pertraukos metu perėmė iniciatyvą – 62:57.

Bet tada „Žaibas“ paleido tritaškių bombų seriją: dvi – Gytis Sušinskas, vieną – Laimonas Brazauskas. Galiausiai viską lėmė faktas, kad per tris su puse paskutinės minutės šeimininkai taškų nepelnė.

G.Sušinskas iš viso su savo taiklia rankele į krepšį suleido 7 tritaškius ir iš viso pelnė 28 taškus. Tuo tarp Antanas Mikūta pasižymėjo 21 atkovotu kamuoliu.

„Žaibas“: G.Sušinskas 28, G.Muzikevičius 15 (5 atk. kam., 7 rez. perd., 7 kld., 8 išpr. praž.), L.Brazauskas 14, A.Mikūta 7.

„Kažkur matyti“: J.Jurgo 17 (10 atk. kam.), J.Mikelkevičius 14, Ž.Gečas ir M.Niparavičius – po 12, T.Černeckis 9.

Čempionų nervai

Startą davė ir čempionė „Materialistė“, priminusi, kad yra ne iš kelmo spirta ir įveikusi „Švyturį GO“ – 85:80.

Skirtumas – nedidelis, rodosi, būta įtemptos kovos? Kaip čia pasakius! Greičiau jau – labai netikėtos.

„Materialistė“ ilgą laiką dominavo ir prasidėjus trečiam kėliniui pirmavo net 55:36. Atrodė, kad persvara – daugiau nei solidi, bet ji ėmė tirpti taip greitai, kad buvo sunku suvokti, kas vyksta.

„Švyturys GO“ fantastiškai naikino deficitą, vedama Arūno Pranevičiaus ir Pauliaus Joneliūno. Nepatikėsite – prireikė tik 10 žaidimo minučių, kad rezultatas būtų lygus – 67:67. Va čia ir užvirė drama.

NUOTRAUKŲ GALERIJA

Likus minutei vis dar tvyrojo lygybė, kad baudų metimus „Materialistė“ išnaudojo be priekaištų, taip įtvirtindama pergalę.

„Materialistė“: D.Dudėnas 22 (10/20 dvit., 8 atk. kam.), N.Jozonis 20, D.Gružinskas 14 (12 rez. perd.), A.Švolka 12, A.Sirvydis 8.

„Švyturys GO“: P.Joneliūnas (15 atk. kam., 8 rez. perd.) ir J.Kepežinskas (7/11 trit.) – po 23, A.Pranevičius 15.

Du pralaimėjimai

Na, o „Kumštis“ spėjo pajudinti kojytes net dukart – vis tik nė vienas bandymas pergalės neatnešė.

Pirmajame išbandymą į paširdžius 85:76 smogė „Reaktoriaus Smogikai“. Tai jie padarė gana ramiai ir be didelio vargo – atitrūkę dar antrame kėlinyje. Per jį vien Eduardas Rogačiov sumetė 14 taškų.

„Reaktoriaus smogikai“: E.Rogačiov 23 (9 atk. kam.), V.Asačiovas 16 (8 atk. kam.), K.Jovaiša 12, L.Vitkauskas 10.

„Kumštis“: L.Poniškaitis 23, R.Anuškevičius 14 (14 atk. kam.), T.Šilingis ir D.Kazlauskas – po 10.

Antrajame pamokėlę skyrė ir GEALAN – 68:64. O čia situacija buvo panaši, kaip ir „Materialistei“. Nors absoliučiai visą laiką pirmavusi GEALAN turėjo solidų dviženklį pranašumą, jis ėmė nykti.

9:0 – taip atrodė pirmosios šešios ketvirto kėlinio minutės, po kurių „Kumštis“ atsiliko jau tik 58:61, o greit Karolis Sidikerskis rezultatą lygino. Tik dėka Ado Praprovo ir Manto Kazlausko baudų bei nevykusių dviejų svečių bandymų, pergalę GEALAN šventė. Na, bent tikimės, kad ji buvo tinkamai pažymėta!

GEALAN: D.Pavlovskis 20, M.Kazlauskas 16, L.Ralys 12, S.Liepinaitis 6 (9 atk. kam.).

„Kumštis“: R.Anuškevičius 14, L.Poniškaitis 12 (9 atk. kam.), K.Sidikerskis 10, T.Šilingis 9.