Smuklės lygos reguliarus sezonas jau prie pat finišo: GEALAN – lyderė

Smuklės lygos reguliarus sezonas jau prie pat finišo: GEALAN – lyderė 181

Smuklės lygos pagrindinio turnyro kovos artėja prie pabaigos, tad ketvirtfinalio poros – jau beveik aiškios, belieka sužaisti vienerias rungtynes ir komandos bus paskirstytos į poras.

Vienintelis likęs mačas vyks tarp „Žaibo“ ir „Materialistės“. Šios komandos yra turnyro lentelės kaimynės – „Žaibo“ sąskaitoje yra 8 pergalės, o „Materialistės“ – 7.

Pirmą tarpusavio mačą „Žaibas“ laimėjo 78:71, tad jei „Materialistė“ būsimą susitikimą laimėtų didesniu nei 7 taškų skirtumu, ji perimtų tarpusavio pranašumą ir su tais pačiais 8 laimėjimais pakiltų į trečią poziciją.

Jei ji liktų pralaimėjusi, tiek pat pergalių turėtų kartu su „Auch“ krepšininkais, tačiau pastarieji pralaimėjo abi kovas „Materialistei“, tad išliks penktoje vietoje. „Materialistė“ nekris žemiau ketvirtosios.

Tuo tarpu kitos komandų vietos jau aiškios. GEALAN finišuoja pirma (13/1), „Reaktoriaus smogikai“ – antri (10/4), „Kumštis“ – šeštas (6/8), „Švyturus GO Nealkoholinis“ – septintas (4/10), „Festima“ – aštunta (0/14).

Tad jau aišku, kad pirmoji pora atrodys taip: GEALAN – FESTIMA, o antroji – „Reaktoriaus Smogikai“ – „Švyturys GO Nealkoholinis“.

Įvykusios kovos

Kovo mėnesį SL pagrindiniame turnyre įvyko penkerios rungtynės. Savo pergalių seriją GEALAN pratęsė 92:78 nugalėjusi „Žaibo“ krepšininkus, o pastarieji vėliau 95:89 nukovė „Kumštį“.

Čia „Žaibas“ nors ir pirmavo didžiąją mačo dalį, bet Rokas Anuškevičius skirtumą mažino iki minimumo, kuomet liko 2 minutės su trupučiu – 89:90. Nors daug metimų vėliau skriejo pro šoną, pasirodė, kad Gyčio Sušinsko šūvis yra lemiamas. Kol „Kumštis“ 2 minutes liko be taškų, Tomui Žvaliauskui ir Žygimantui Gečui beliko pergalę įtvirtinti.

Prie pergalės 28 taškus pridėjo Ž.Gečas, 22 – Mantas Pocius (12 atk. kam.), 14 – G.Sušinskas (9 rez. perd.), 13 – Gustas Muzikevičius. „Kumščiui“ 24 taškus pelnė Lukas Poniškaitis, 21 – R.Anuškevičius.

Tuo tarpu „Reaktoriaus smogikai“ parodė du skirtingus rezultatus, kurie suprantami, atsižvelgiant į rungtyniavusiųjų skaičių. Jei „Auch“ buvo nugalėta 114:84, tai „Kumščiui“ nepasipriešinta net 105:65.

„Auch“ neturėjo jokių šansų, nes smogikų solidus žaidimas nekėlė abejonių: Mantas Statauskas pridėjo 32 taškus, Karolis Jovaiša – 25 (10 atk. kam.), vis tik likus vos penkiese prieš „Kumštį“ jėgų tiesiog nepakako.

Didžiausias skirtumas, kurio kasdien nepamatysi, tai tas, kad smogikai atliko vos 8 rezultatyvius perdavimus, kai varžovai – net 40. Iki naujo lygos rekordo trūko 4 perdavimų.

Net šeši „Kumščio“ žaidėjai pasižymėjo dviženkliu taškų skaičiumi: 25 – Luko Poniškaičio sąskaitoje (5/10 trit.), po 17 – Evaldo Rastenio (5/8 trit.) ir Domanto Žičkaus.

„Reaktoriaus smogikuose“ šviesulys buvo Marius Kazlauskas, pelnęs 21 tašką ir atkovojęs 14 kamuolių, 18 taškų – M.Statausko sąskaitoje, po 12 – Viktoro Azarkovo ir Igno Šerpyčio (14 atk. kam.).

Paleido šansą

„Materialistė“, dabar balansuojanti tarp 3 ir 4 vietos, galėjo papildyti sąskaita svarbia pergale, bet jos nepasiekė rungtynėse su „Švyturiu GO Nealkoholiniu“ – 85:88.

Dar likus mažiau nei pusantros minutės buvo lygu (83:83), o Paulius Joneliūnas smeigė svarbų tolimą metimą. Varžovai tuo pačiu neatsakė, bet provokavo pražangą ir Darius Dudėnas stojo mesti baudų. Jos skirtumą mažino iki minimalaus (85:86), tačiau P.Joneliūnas vėl buvo taiklus ir Aurimo Sirvydžio metimas nieko nebekeitė.

Dvigubi dubliai buvo dviejų švyturiečių sąskaitoje: Beno Steponėno (20 tšk., 12 atk. kam.) ir P.Joneliūno (21 tšk., 11 atk. kam.). „Materialistei“ 31 tašką pelnė Edvinas Ruzgas, 27 – D.Dudėnas (9 atk. kam.).