Smuklės lygos metų finišas: pirma „Kažkur matytų“ pergalė ir nepralaimintys „Reaktoriaus smogikai“ 109

Nors dabar – didžiausios metų šventės, tikimės, kad sėdėdami prie stalų ar dribsodami ant sofučių rasite kelias minutes Smuklės lygos apžvalgai.

Kadangi gruodį įvyko tik pora rungtynių pagrindiniame turnyre, šįkart apžvalga tikrai neprailgs.

Visų pirma sveikiname „Kažkur matytus“ (1/4), kurie pasiekė pirmą sezono pergalę, kuomet net po dviejų pratęsimų 93:86 palaužė „Kumštį“ (1/5). Be pralaimėjimų neliko nė vienos ekipos. Valio!

Rungtyniavo „Kažkur matyti“ šešiese, o vėliau liko vos penki, nes Arūnas Baronas prisirinko pražangų.

Iki trečiojo kėlinio „Kumštis“ nuosekliai kilo aukštyn – skirtumas buvo pasiekęs 15 taškų. Bet tada kortų namelis ėmė byrėti. Tomas Černecnis, Gedas Saročka, Dovydas Neverauskas ir Jonas Mikelkevičius padirbėjo, kad deficitas siektų jau tik 4 taškus – 54:58.

Nors dviženklį pranašumą svečiai ir atstatė, tačiau leido surengti spurtą 9:0, o D.Neverausko baudos ketvirto kėlinio pabaigoje išplėšė pratęsimą – 74:74.

Kova buvo ir toliau dramatiška: nors likus 9 sek. iki pirmojo pratęsimo pabaigos J.Mikelkevičius buvo taiklus, Tomas Šilingis rezultatą lygino. Tuo tarpu per kitas papildomas 5 minutes „Kažkur matyti“ atrodė tvirčiau, visą laiką pirmavo ir varžovams leido pelnyti tik 4 taškus.

„Kažkur matyti“: J.Mikelkevičius 35 (9 atk. kam., 9 išpr. praž., 41 n.b.), T.Černeckis 31 (13 atk. kam.), P.Daunys 10 (1/10 trit., 9 atk. kam.), Gedas Saročka 9, D.Neverauskas 8, A.Baronas 0.

„Kumštis“: L.Poniškaitis 26 (6/13 trit., 9 atk. kam.), R.Anuškevičius 18 (9 atk. kam.), K.Bliūdžius 16, T.Šilingis 9.

Sėkmingai

Toliau be nesėkmių žengia „Reaktoriaus Smogikai (5/0), po kurių kojomis griuvo „Žaibas“ (3/3) – 81:51.

Pergalė buvo labai tvirta – dar pirmame kėlinyje smogikai sugebėjo susikrauti 20 taškų persvarą. Tuo tarpu „Žaibo“ bandymai gelbėtis tolimais metimais buvo nesėkmingi – pataikyti tik 2 iš 24. Dvitaškių taiklumas taip pat nekoks – 37 proc.

„Reaktoriaus Smogikai“: L.Vitkauskas, M.Statauskas ir V.Azarkovas (7 per. kam.) – po 12, I.Jackūnas 11 (11 atk. kam.), E.Rogačiov 11.

„Žaibas“: G.Muzikevičius ir M.Mankevičius (10 atk. kam.) – po 12, A.Mikūta 11 (9 atk. kam.).

Darkart

„Žaibas“ patyrė ir dar vieną nesėkmę – kuomet 74:82 nusileido GEALAN (5/1).

GEALAN atitrūko tik po ilgosios pertraukos, o solidų pranašumą įgavo ketvirtame kėlinyje. Prie to labiausiai prisidėjo Dainius Novickas ir Mantas Kazlauskas. Pranašumui pasiekus aukštumas teliko pergalės neiššvaistyti.

GEALAN: D.Pavlovskis 18, D.Novickas 17, M.Kazlauskas 10, V.Braziulis 9, L.Ralys 7 (8 atk. kam.).

„Žaibas“: G.Sušinskas 28 (7/16 trit.), G.Muzikevičius 16, A.Mikūta 15 (15 atk. kam.).

Na ką, beliko aptarti paskutiniuosius šių metų nesubrendėlių reikalus, o vėliau bus galima leistis ir metų apžvalgas prieš pasitinkant 2019-uosius. Laukite!