Smuklės lygoje – pasirodę tikrieji smogikai, pagirtinas kovingumas ir nesėkminga 2018-ųjų pradžia 47

Smuklės lygos komandos nuo Naujųjų metų dar nespėjo kaip reikiant įgauti pagreičio ir padidinti apsukų, bet ketverios įvykusios rungtynės – vertos dėmesio.

„Materialistė“ (3/5) galėjo džiaugtis, apsaugojusi savo tvirtovę ir namie 94:88 (23:18, 27:26, 32:15, 12:29) nukovusi „Kažkur matytus“ (3/6).

„Materialistės“ pergalė tikrai buvo užtikrinta, nes po ilgosios pertraukos ji įgavo net 20 taškų pranašumą, kuris vėliau pasiekė 28 taškus. „Kažkur matyti“ nenuleido rankų ir pabandė atsitiesti, bet pavyko tik sušvelninti rezultatą.

Tiesa, už bandymą ir atkarpą 27:5 galima tik pagirti svečių ekipą.

Laimėjusiems po 23 taškus pridėjo Darius Dudėnas (13 atk. kam.) ir Edvinas Ruzgas, 20 – Dominykas Gružinskas, 13 – Andrius Švolka.

„Kažkur matytiems“ 22 taškus surinko Jonas Elvikis, 20 – Tomas Černeckis (9 atk. kam.), 14 – Jonas Mikelkevičius.

RUNGTYNIŲ NUOTRAUKOS

Tikrieji smogikai

GEALAN (9/1) parodė, kas yra tikrieji smogikai ir svečiuose 86:84 (27:26, 20:18, 23:17, 16:23) pakirto „Reaktoriaus Smogikus“ (4/4).

Priešintis šeimininkai bandė, bet tie bandymai sėkmingi buvo iki didžiosios pertraukos. Vėliau GEALAN atitrūko, rezultatą persvėrė ir ėmė pirmauti dviženkliu taškų skaičiumi.

Bet tada „Reaktoriaus Smogikai“ tarė: pala pala, ne viskas čia baigta. Likus minutei šeimininkai atsiliko vos 82:84, o rezultatą išlygino Mantvydo Statausko baudos metimai. Po pertraukėlės Deimantui Pavlovskiui pavyko išprovokuoti pražangą ir šis stojo mesti lemiamų baudų, kurias pataikė ir atnešė pergalę GEALAN.

GEALAN 34 taškus pelnė ir 12 pražangų išprovokavo D.Pavlovskis, arti trigubo dublio buvo Dainius Novickas (22 tšk., 1/9 trit., 11 atk. kam., 9 iš. praž.).

„Reaktoriaus Smogikams“ 27 taškus surinko Eduardas Rogačiovas, 21 – Linas Valatkevičius, 11 – M.Statauskas (10 atk. kam.).

Dvi nesėkmės

Du mačus sužaidė „Kumštis“ (3/7), taip įsirašęs į sąskaitą dar du pralaimėjimus. Sykį prieš GEALAN – 50:86 (17:25, 14:18, 2:27, 17:16), o kitą – prieš „Žaibą“ (4/3) 77:65 (20:11, 22:21, 18:15, 17:18).

Prieš pirmuosius oponentus viskas buvo paprasta, nes komandos atrodė visiškai skirtingų lygių. Jei GEALAN dvitaškius metė 44 proc. taiklumu, tai „Kumštis“ – 23 proc., tritaškių skirtumas dar didesnis, atkovotų kamuolių ir perdavimų – taip pat nemažas.

Daug paaiškinimų čia nereikia: vien trečias kėlinys 2:27 viską parodo.

Nugalėtojų gretose po 14 taškų pelnė Donatas Norkus ir Adas Praprovas (9 atk. kam.), 11 – Vidas Braziulis. „Kumštyje“ su 19 taškų rezultatyviausias buvo Domantas Žičkus.

Prieš „Žaibą“ irgi problemytės prasidėjo greitai, bet buvo ne tokios dramatiškai didelės. Vis tik 16 taškų skirtumas laikėsi ne mažą laiką ir pergalę „Žaibas“ pasiekė tvirtai.

„Žaibui“ po 20 taškų pelnė Antanas Mikūta (11 atk. kam.) ir Darius Stonkus (13 atk. kam., 7 rez. perd.), 18 – Gytis Sušinskas (8 atk. kam., 7 rez. perd.).

„Kumščiui“ 16 taškų surinko Rokas Anuškevičius (13 atk. kam.), 13 – Karolis Bliūdžius, 12 – D.Žičkus.