Smuklės lygoje – ir pirmosios pergalės, ir pirmosios nesėkmės

Smuklės lygoje – ir pirmosios pergalės, ir pirmosios nesėkmės 40

Smuklės lygos turnyro pirmasis kovų ratas jau įpusėjo, o iki Naujųjų metų komandos liko išbėgti ant parketo ne tiek jau daug kartų.

Per pastarąją savaitę „Kumštis“ (2/5) spėjo sužaisti net trejas rungtynes, kurios tikrai turėjo įsiminti šiai komandai. Pavyko nutraukti pralaimėjimų seriją, laimėti du mačus paeiliui, tiesa, trečiosios pergalės iš eilės įsirašyti nepavyko.

Pirmajame susitikime 89:72 (18:21, 19:26, 28:14, 24:11) namuose buvo nugalėta „Skrisk.lt – Gaugai“ (0/6) ekipa.

Be pergalių esanti svečių komanda į rungtynes ėjo tikrai nenusiteikusi pralaimėjimui. Jau antrajame kėlinyje ji šovė į priekį it kulka ir susikrovė dviženklę persvarą. Ją pavyko saugoti kurį laiką, tačiau „Kumštis“ susiėmė įpusėjus trečiam ketvirčiui. Šeimininkai įjungė dvigubai aukštesnę puolimo pavarą: situaciją „minus 10“ pakeitė „plius 4“ dar prieš lemiamą ketvirtį, o jame pavyko pabėgti dar labiau.

„Kumštis“ turėjo porą lyderių: Lukas Poniškaitis pridėjo 26 taškus, Rokas Anuškevičius – 24 (8 atk. kam.), Edgaras Matusevičius – 15 (7 atk. kam.).

„Skrisk.lt – Gauguose“ išsiskyrė Saulius Steponavičius (32 tšk.)

Na ką, eikime prie kitos „Kumščio“ pergalytės, kuri buvo svečiuose 89:81 (16:22, 20:20, 19:12, 34:27) buvo pasiekta prieš „Laimę-Laimę“ (5/2).

Mačas buvo labai permainingas – laiminti ekipa keitėsi ne sykį ir ne du. Viskas sprendėsi paskutinėmis minutėmis. Ketvirto kėlinio pradžioje „Kumštis“ surengė galingą spurtą ir ėmė pirmauti jau 69:59 bei persvaros nebepaleido.

„Kumščio“ geriausieji vėl atrodė panašiai: E.Matusevičius – 24 tšk., 12 atk. kam., Domantas Žičkus – 27 tšk., 8 atk. kam., 11 išpr. praž., L.Poniškaitis – 14 tšk., R.Anuškevičius – 11 tšk., 10 atk. kam.

„Laimingiesiems“ 29 taškus – laimės vitaminus – pagamino Justas Urmanavičius (8 atk. kam.), 23 – Kęstutis Balčiauskas, 13 – Žilvinas Grušas (9 atk. kam., 8 rez. perd.).

Trečiajame mače „Kumštis“ svečiuose 78:86 (18:27, 15:18, 14:22, 31:19) nusileido „Materialistei“ (2/3).

Taip, skirtumas nedidelis, bet čia „Kumštis“ viso mačo metu atsiliko nuo varžovų ir daug šansų neturėjo.

„Materialistė“ išgyveno net padarius 15 klaidų, kol varžovai – vos 1.

Nugalėtojams 28 taškus surinko Edvinas Ruzgas, 13 – Rimvydas Sasnauskas, trigubą dubįl surinko Dominykas Gružinskas – 12 taškų, 10 atkovotų kamuolių ir 12 rezultatyvių perdavimų.

„Kumščiui“ D.Žičkus pelnė 22 taškus (9 atk. kam.), 16 – E.Matusevičius, 14 – R.Anuškevičius.

Be pergalių

„Skrisk.lt – Gaugai“ (0/6) pralaimėjo susitikimą ne tik „Kumščiui“, bet ir GEALAN (6/1), tad lieka be pergalių vienintelė Smuklės lygoje - 82:96 (16:20, 22:22, 19:24, 25:30).

Nesikrimskite, turime nuojautą, kad greitai pavyks pajusti tą saldų... ne, ne alaus, o pergalės skonį.

GEALAN savo lyderystę ėmė rodyti nuo pat pirmų minučių, nedidelę persvarą laikė iki ketvirto kėlinio, o ketvirtajame teliko užsitikrinti pergalę.

Abi komandos kovojo šeši prieš šešis, tad jėgos buvo lygios.

GEALAN komandoje eilinį sykį pasižymėjo labiausiai Deimantas Pavlovskis, įmetęs 34 taškus, atlikęs 8 perdavimus ir išprovokavęs 8 pražangas.

16 taškų surinko Mantas Kazlauskas, po 13 – Vidas Braziulis ir Adas Praprovas (16 atk. kam.).

„Skrisk.lt – „Gaugams“ 30 taškų pridėjo Saulius Steponavičius, 19 – Paulius Kavaliauskas (13 atk. kam.), 14 – Gasparas Kazlauskas.

Pirmas kluptelėjimas

Tuo tarpu antrajame savaitės mače GEALAN (6/1) patyrė pirmą sezono nesėkmę ir išvykoje 84:97 (13:23, 27:28, 21:21, 23:25) nusileido „Žaibui“ (3/3).

Sveikinimai gamtos stichijos atstovams – žinome, kaip smagu nugalėti dar neįveiktas komandas!

Juolab, kad ir pergalė buvo pasiekta daugiau nei užtikrintai – GEALAN nepirmavo niekada per visą mačą.

GEALAN, beje, turėjo daugiau progų rinkti lengvus taškus – sumetė 19 baudų iš 29, kai „Žaibas“ – vos 3 iš 6.

„Žaibo“ lyderio karūną pasimatavo Gytis Sušinskas (36 tšk., 9 atk. kam.), 13 taškų pridėjo Dainius Kurminas, 12 – Juozas Skara.

GEALAN 29 taškus surinko etatinis vedlys D.Pavlovskis, 17 – Tomas Lukoševičius (11 atk. kam., 7 kld.).

Dvi pergalytės

Du mačus sužaidė ir „Švyturys“ (5/2), šventęs dvi pergales.

Pirma svečiuose 95:83 (26:19, 25:16, 21:19, 23:29) buvo nugalėti „Reaktoriaus Smogikai“ (3/3).

Čia „Švyturys“ vienas – du ir susikrovė dviženklę persvarą, o trečiame kėlinyje ji ramiai perkopė ir 20 taškų barjerą. „Reaktoriaus smogikai“ tik sušvelnino rezultatą, kai „Švyturys“ atleido apsukas.

„Švyturys“ turėjo du privalumus: nerealiai kovojo dėl kamuolių (59 prieš 28) bei gerai skirstė perdavimus (25 prieš 11).

Puikų mačą sužaidė Benas Steponėnas, prie pergalės pridėjęs 31 tašką, 12 atkovotų kamuolių ir surinkęs 43 naudingumo balus.

22 taškus pridėjo Joris Kepežinskas, 16 – Paulius Joneliūnas (15 atk. kam., 7 rez. perd.).

„Reaktoriaus Smogikams“ 22 taškus surinko Linas Valatkevičius, 21 – Viktoras Azarkovas.

Kitame mače „Švyturys“ 106:72 (27:22, 33:19, 21:17, 25:15) sudorojo namie „Kažkur matytus“ (3/4).

„Švyturys“ švietė taip ryškiai, kad nuo tos šviesos svečių komanda tiesiog apako. Nuo pat pradžios nekilo jokių klausimų dėl būsimų laimėtojų, nes „Švyturys“ rodė labai užtikrintą krepšinį.

Nugalėtojams 32 taškus pelnė vėl įspūdingai atrodęs B.Steponėnas (10 atk. kam., 43 n.b.), 29 – J.Kepežinskas (7 atk. kam.), 13 – Tomas Urbelionis.

„Kažkur matytiems“ 18 taškų surinko Tomas Černeckis, po 13 – Arūnas Baronas ir Haroldas Zenkovas.