Smuklės lygoje – į nokdauną pasiuntusios atkarpos ir E.Rogačiov bei A.Mikūtos šou 100

Smuklės lygos praėjusių metų čempionai „Materialistės“ krepšininkai spėjo pajusti, ką reiškia pralaimėti. Ir ką reiškia tą padaryti dukart iš eilės.

Pirmą smūgį „Materialistei“ (1/2) namuose 75:93 paleido „Reaktoriaus Smogikai“ (2/0). Jie pergalę pasiekė užtikrintai ir dar prieš ilgąją pertrauką žaibiškais tempais susikrovė solidų pranašumą.

25:4 – net tokia atkarpa svečių komanda nustebino „Materialistę“ ir pasiuntė ją į nokdauną.

„Reaktoriaus Smogikai“: E.Rogačiov 28 (7 atk. kam., 8 per. kam., 45 n.b.), L.Valatkevičius 13, K.Jovaiša, V.Asačiovas ir I.Jackūnas (9 atk. kam.) – po 10, M.Statauskas 9.

„Materialistė“: N.Jozonis 20 (9 atk. kam.), D.Dudėnas 18, D.Gružinskas 12 (7 rez. perd., 9 kld.), R.Eimutis 11, R.Jacunskas 6.

Panašus scenarijus buvo mače su „Žaibu“ (2/0): nors pralaimėta buvo 92:108, čia „Materialistė“ pakovojo labiau.

„Žaibas“ ėmė dominuoti nuo pirmųjų minučių, o antrojo kėlinio metu turėjo 14 taškų persvarą. Vis tik komandinės svečių pastangos skirtumą visiškai panaikino, o Rokas Eimutis išvedė į priekį „Materialistę“.

Prasidėjo kova taškas į tašką, bet atkarpa 9:0 leido „Žaibui“ vėl jaustis saugiau – 80:70. Tęsiant sėkmingą puolimą pergalę įtvirtinti tapo nebesunku.

Tikrą šou surengė Antanas Mikūta, kuris per 37 minutes pelnė 28 taškus, atkovojo net 20 kamuolių ir surinko 58 naudingumo balus.

„Žaibas“: G.Sušinskas 24 (11 rez. perd.), A.Mikūta 28 (20 atk. kam., 8 išpr. praž.), M.Mankevičius 20, G.Muzikevičius 13.

„Materialistė“: R.Jacunskas 25, A.Švolka 18, N.Jozonis 17, T.Zaleckas 10.

Kontrastingai

Du susitikimus turėjo ir „Švyturys GO“ (1/2), o jie baigėsi kontrastingai. Prieš GEALAN (2/0) pakovoti nepavyko – 62:93.

Čia buvo įdomu stebėti nebent kelių žaidėjų siautulį – GEALAN 28 taškus pridėjo ir 13 kamuolių atkovojo Deimantas Pavlovskis, 21 tašką surinko ir 17 kamuolių nusiėmė Dainius Novickas, Adas Praprovas pasižymėjo 20 taškų.

„Švyturys GO“ turėjo vieną aiškų lyderį – Beną Steponėną, pelniusį 30 taškų ir atkovojusį 11 kamuolių (37 n.b.).

Tuo tarpu su „Kažkur matytais“ (0/2) mūšis buvo kur kas įnirtingesnis ir maža to – pergalingas – 89:71.

Dar likus 5 minutėms po Petro Daunio metimo „Kažkur matyti“ atsiliko tik 71:74, bet Benas Steponėnas, sulaukęs bičiulių pagalbos bei Jorio Kepežinsko šūvių, ėmė išdarinėti šou ir vėl, tad spurto 25:0 dėka „Kažkur matyti“ tapo pasmerkti. Žinoma, tai lėmė ir faktas, kad „Kažkur matyti“ žaidė vos šešiese.

„Švyturys GO“: J.Kepežinskas 27 (7/16 trit.), P.Joneliūnas 26 (20 atk. kam.), B.Steponėnas 19, A.Pranevičius 12.

„Kažkur matyti“: T.Černeckis 22, H.Zenkovas 13, P.Daunys ir J.Jurgo – po 12.