Sėkla: apie SL pradžią, spontanišką idėją, lygos išskirtinumą ir ikona tapusį D.Novicką

Sėkla: apie SL pradžią, spontanišką idėją, lygos išskirtinumą ir ikona tapusį D.Novicką 141

Na ką, Smuklės lygoje startuoja 20-asis sezonas ir užkūrę šį variklį po truputį įsivažiuojame į lygos gyvenimą. O kaip jūs?

Jubiliejinio sezono proga turime ir gerų naujienų – SL puslapyje jūsų lauks naujos rubrikos, tarp kurių – ir pokalbiai su vienais pagrindinių lygos žmonių, padėjusių pagrindą tokiai lygai, kokia ji yra darbas.

Pirmuoju pašnekovu simboliškai tapo visų gerai pažįstamas Tomas Balaišis-Sėkla, nuo pirmųjų dienų matęs, kaip augo ši lyga, ir niekada nemąstęs, kaip impulsyvi idėja virs 20 metų trunkančiu reikalu.

Jūsų dėmesiui – Sėklos įspūdžiai apie 20 metų Smuklės lygoje.

– Tomai, kokia buvo paties pradžia Smuklės lygoje?

– Pradžia buvo tokia, kad su bičiuliais labai mėgdavome alaus atsigerti tuometinėje „Ryto smuklėje“. Pastoviai ten sėdėdavome. Ir kaip tik SL įkūrėjas Gintas ten dirbo bei pasiūlė prisijungti, nes turėjo 9 komandas ir trūko dešimtos, kad turnyras startuotų.

Vakarėlis buvo įsibėgėjęs, visi buvome gražūs ir linksmi, mes pasiūlymą greitai persvarstėme ir pasakėme „gerai“. Tai Gintas priėjo, sako: „Reikia jūsų pavadinimo“. Mes greitai jį ir sugalvojome – „Žavieji Orgazmatronai“. Kažkaip lipo ir prilipo jis (Juokiasi).

Ir iki šiol yra komanda, tiesa, jau vadinasi „Žavieji Jaunieji Orgazmatronai“, nes daugumai 40 arba jau ganėtinai ženkliai virš.

– Geras pavyzdys, kaip geri dalykai prasideda spontaniškai?

– Tikrai taip, čia visiškai spontaniškas reikalas. Net neįsivaizdavome, kad kažkas bus kuriama, buvo kaip žaibas iš giedro dangaus.

– Netikėta ko gero ir tai, kad lyga dabar jau skaičiuoja 20-tus metus?

– Tikrai neįsivaizdavome, negalvojome apie tai. Jei neklystu, SL yra antras pagal ilgaamžiškumą mėgėjų turnyras po SKL. Tikrai nieks negalvojo, kad taip bus. Tuo metu nelabai buvo tų turnyrų, vėliau atsiradome mes, vėliau ir kiti. Tikrai niekas negalvojo ne tik apie 20, bet ir apie 5 metus.

– Kaip per šiuos 20 metų keitėsi pati lyga, jūsų akimis?

– Man labai sunku apie tai kalbėti, kadangi pats ten prabuvau daug metų. Negaliu būti objektyvus. Kažkur gal buvome konservatyvesni, kažkur – inovatyvesni. Dabar, man atrodo, su inovacijomis eina visi, nes kito kelio nėra.

Pirmiausiai lyga keitėsi kiekybiškai, nes pradėjo nuo 10 komandų, o kažkuriuo metu iš viso buvo virš 30 ekipų. Vėliau prasidėjo ir švieslentelės, ir statistika – pirmus 3 metus internetinėje svetainėje nebuvo nei statistikos, nei nieko. Deja, kai kurie protokolai negrįžtamai dingo. Iš dabartinės pozicijos, rodos, buvo Akmens amžius, nes dabar viskas gražu, viskas online. O tais laikais tik pasvajoti apie tai galėjome.

– Kokie dalykai labiausiai į SL pritraukia komandas, naujus narius?

– Smuklės lyga visada buvo šeimyninė lyga. Siekiantiems superrezultatų tai turbūt neįtikdavo, bet buvo žmonių, kurie mėgdavo pabūti bendruomenėje, po rungtynių kartu su kita komanda nueiti atsigerti alaus, pasėdėti, paplepėti. Jau nekalbu apie savą komandą, kai vienu metu tokie pasisedėjimai buvo nerašyta taisyklė.

Toks bendruomeniškumas yra lygos bruožas. Darydavome smagias šventes, visi ant stalų, visi linksmi, ošdavo iki paryčių, bet be jokių nesąmonių.

Net ir dabar sutinki žmogų ir žinai: o, su juo mes žaidėme SL. Kitas dalykas, dėl kurio smagu, kad tie teisėjai, kurie pradėjo teisėjauti čia, dabar turi FIBA kategoriją, dirba Eurolygoje, Europos taurėje, Čempionų lygoje, LKL.

– O kokias didžiausias emocijas teko matyti rungtynių metu?

– Jas reikia pamatyti, neatpasakosi taip lengvai. Tarpusavyje būdavo visko, dažniausiai be jokių priešpriešų, bet būdavo susistumdydavom ir techninių gaudavom. Čia normalus procesas su savo emocijomis, tik konkrečių istorijų dabar neprisiminsiu niekaip.

– Jei reikėtų išrinkti Smuklės lygos ikoną ir veidą, kokį žaidėją ar galbūt kelis išrinktumėte?

– Man labiausiai įstrigęs Dainius Novickas. Jis apskritai, toks jausmas, nesensta, bėga kaip bėgęs, juda kaip judėjęs ir smagu į jį žiūrėti. Ir greitis, ir technika, nors ne jauniklis yra (Juokiasi).

LKL turi Skučą, ar o SL turėjo savo nešvarių žaidėjų?

– Dėl Skučo yra dalis tiesos, bet dabar prie jo limpa viskas, kas gali lipti (Juokiasi). Nemanau, kad Mačiulis ar Babrauskas yra mažesni kovotojai. O kad pas mus būtų kažkas purvino ir nešvaraus, nepamenu. Prieš daug ką tekdavo žaisti, būdavo ir gudresnių, ir nešvaresnių, bet kad kažkas būtų į vienus purvo vartus, nepasakyčiau.

– O pats dar tikitės šį sezoną išbėgti į aikštelę?

– Ne, neišbėgsiu tikrai. Registracija buvo – neįsiregistravau. Jau reikia ramiai pasižiūrėti (Šypsosi). Kad dalyvautum, reikia pastoviai sportuoti, palaikyti formą, o kai nesportavęs 2 mėnesius ateini, plyšta raumuo ir du mėnesius šlubuodamas vaikštai, nieko gero iš to. Pats susidūriau su tuo praeitą sezoną.

O kad būtų, jog prisiversčiau porąsyk per savaitę sportuoti, tai vargiai... Bet niekada nežinai. Gal kažkada bus priimtas sprendimas sugrįžti (Juokiasi).

– Kokį palinkėjimą turėtumėt šio sezono SL komandoms?

– Palinkėjimas būtų nepamiršti SL bendruomenės, garbingai kovoti ir po rungtynių nepamiršti kartu draugiškai atsigerti alaus.


‹ atgal
svetainiu kurimas Smuklės lyga © 2020

uždaryti

A lyga

B lyga

C lyga

IT lyga

uždaryti