Savaitė Nesubrendėlių turnyre – pergalės nuraiškytos godžiai, favoritai statusą išlaiko 56

Atrodo, ką tik pradėjome sezoną ir užvirėme tas karštąsias Smuklės lygas kovas, o žiūrėkim, Nesubrendėlių (35+) čempionato pirmajame etape jau netrukus išvysime atomazgą.

Čia komandos iš viso sužaisti turi po 18 rungtynių, o kai kurios spartuolės jau įveikė po 14 mačų.

Taigi kokia vasario pradžia buvo mūsų nesubrendėliams? Įdomu? Pristatome jums rungtynių apžvalgą.

„Žavieji Jaunieji Orgazmatronai“ (2/12) buvo pasiekę retą šio sezono pergalę ir 100:68 (18:18, 19:18, 34:18, 29:14) sutriuškino „Legendas“ (2/12).

Jei du su puse kėlinio atrodė, kad tikrai susitiko lygių galimybių komandos, tai vėliau „Žavieji Jaunieji Orgazmatronai“ vėliau visiškai primetė savo sąlygas. Sumetė per du kėlinius net 63 taškus ir taip pasiuntė ir nokautą „Legendas“.

Nugalėtojams 26 taškus pelnė Vitalijus Kostiukevičius (9 atk. kam.), 16 – Vaidas Medeišis, 13 – Mindaugas Žeimys, 12 – Donatas Stonys, 11 – Arvydas Kuisys, 10 – Lauris Budreckis (9 atk. kam., 7 išpr. praž.).

„Legendose“ 25 taškais pasižymėjo Jonas Markūnas (8 atk. kam., 10 išpr. praž.), 21 tašką pridėjo Ramūnas Žabas, po 6 – Žydrūnas Šarna ir Gediminas Jokubauskas.

Vis tik kitas mačas žavingiesiems toks geras nebebuvo: 70:78 (21:21, 18:19, 17:26, 14:12) buvo nusileista „Trakų Galvei“ (5/8).

Bet negalima pykti: „Žavieji Jaunieji Orgazmatronai“ tikrai kovėsi pavyzdingai – lyg tikri riteriai, įrodinėję, kad yra ne vien žavūs, bet ir stiprūs. Tik paskutiniame kėlinyje teko kiek labiau paleisti į priekį „Trakų Galvę“ ir ši to nedovanojo.

„Trakų Galvei“ 22 taškus pelnė Gintaras Gerdvilis (12 atk. kam.), 20 – Donatas Lesnik, 17 – Artūras Giedraitis (12 atk. kam.), 12 – Mantvydas Kupstys (9 atk. kam.).

Žavingųjų kompanijoje išsiskyrė šis duetas: Vaidas Medeišis (25 tšk.) ir Vitalijus Kostiukevičius (20 tšk., 11 atk. kam.).

Nuskynė dvi pergales

Du mačus sužaidė ir „Šakausko ir Co“ (9/4) kompanija, kuri iškovojo abi galimas pergales. Giriame už ištvermę!

Pirmiausiai namie 78:67 (12:19, 21:15, 23:24, 22:9) buvo įveikti „Ereliai 78“ (8/4).

„Ereliai 78“ tikrai nebuvo lengvas riešutėlis – tuo Nesubrendėlių pirmenybių komandos šį sezoną jau galėjo ne sykį įsitikinti. Jie pirmavo iki pat ketvirtojo kėlinio, bet 18:0 atkarpa visiškai nužudė svečių komandą. Taip taip, nesuklydote. Tada atsitiesti (76:63) tapo kone neįmanoma per minutę.

Laimėjusiems po 20 taškų pelnė Aurimas Špiliauskas (8 rez. perd.) ir Povilas Kaminskas (17 atk. kam.), po 9 – Jonas Garšva ir Mantas Verbus.

„Ereliams 78“ 18 taškų pridėjo Rokas Danusevičius (10 atk. kam.), 17 – Mindaugas Lastauskas, po 11 – Matas Niparavičius ir Saulius Bingelis.

Vėliau namuose net 100:49 (29:9, 16:14, 28:11, 27:15) smūgį žemiau juostos gavo jau anksčiau minėtos „Legendos“.

Na, čia jau ilgų pasakojimų nereikia, rezultatas kalba pats už save.

„Legendos“ varžovams nusileido absoliučiai viskuo ir naudingumu gerokai nuo jų atsiliko (17 prieš 143).

„Šakauskui ir Co“ 27 taškus pelnė Aurimas Špiliauskas, 10 – Algirdas Plikusas, įspūdingą dvigubą dublį (21 tšk., 22 atk. kam.) surinko Povilas Kaminskas. Bet jis jau nieko nestebina, ar ne? Tuo tarpu Marijus Gecevičius puikiai padalijo perdavimų komandos draugams (10 rez. perd.).

„Legendoms“ 13 taškų pridėjo Donatas Žydelis, po 10 – Jonas Markūnas ir Remigijus Šliažas.

Statusą išsaugojo

Dukart ant parketo bėgo ir „Atea“ (13/1) vyriškiai, išlaikę savo statusą ir iškovoję dvi pergales. Pirma auka tapo „Veterinoriai“ (3/10) – 96:72 (19:24, 35:10, 18:19, 24:19).

„Atea“ čia savo taisykles primetė ir kas čia šeimininkas rodyti ėmė nuo antrojo kėlinio. Tą pavyko daryti sėkmingai ir galiausiai pergalė buvo ranka pasiekiama.

Laimėjusiems 20 taškų pridėjo Dainius Novickas, po 13 – Vytautas Milius ir Gintautas Vileita, 11 – Darius Buzas, 10 – Vitoldas Vidžiūnas.

„Veterinoriams“ po 22 taškus surinko Denisas Oliferas (11 kld.) ir Linas Zenavičius, 11 – Žilvinas Grušas (11 atk. kam.), 9 – Almantas Šerpatauskas.

Antrajame savaitės išbandyme varžovų teritorijoje 85:75 (19:18, 25:18, 26:16, 15:23) buvo susidorota su „Karka“ (5/9).

„Atea“ ir čia pirmavo nuo pirmų minučių, nepalikdama „Karkai“ daug vilčių. Jei skirtumas to neiliustruoja, tai iškalbingas faktas tas, kad ketvirtam kėliniui įpusėjus komandas skyrė 20 taškų.

Komandų mestų baudų skirtumas buvo milžiniškas. „Karka“ pataikė 1 iš 2, „Atea“ – 25 iš 31. Štai, iš kur toks skirtumas rezultate.

„Atea“ komandoje šalia puikaus trigubo dublio buvo Dainius Novickas (37 tšk., 10 atk. kam., 8 išpr. praž.), 18 taškų pridėjo Vitoldas Vidžiūnas (9 išpr. praž.), 13 – Vytautas Milius.

„Karkai“ 19 taškų surinko Paulius Bodindorfas, 15 – Marius Bakelis, 12 – Rimvydas Ivaškevičius (10 atk. kam.).

Niekas neįstengia palaužti

„Dėjom“ (14/0) lieka vienintelė dar nepralaimėjusi komanda ir svečiuose savo raumenis pademonstravo „CAPITAL vertinimui – Ego Forte“ (7/6) – 106:75 (24:17, 23:17, 27:19, 32:22).

Čia vėlgi sunku kažką papasakoti, nes „Dėjom“ žaidė fantastiškai ir viso mačo metu keliais žingsniais lenkė varžovus.

„Dėjom“ pergalę pasiekė vos su šešiais žaidėjais sudėtyje. 35 taškus pelnė Darius Dudėnas, 29 taškus pridėjo Gaudentas Puškorius, 17 – Liudas Balčiūnas (11 atk. kam., 8 rez. perd.), 14 – Artūras Daugulis, 11 – Nerijus Bielčius.

„CAPITAL vertinimui – Ego Forte“ 30 taškų pelnė Andžejus Olenkovič, po 12 – Žydrūnas Prakapavičius ir Jonas Sindaravičius, 10 – Aurimas Mileišis (12 atk. kam.).