Pirmasis Nesubrendėlių pogrupis: žaidimas su ugnimi, trigubas dublis ir du pratęsimai 121

Smuklės lygos Nesubrendėliai (35+) pradėjo antro etapo kovas. Šįkart apžvelgsime aukštesnio šešeto komandas, sužaidusias po vieną mačą, o rytoj laikas ateis kitoms.

Gelbėtojas

Vis dar aukščiausią poziciją išsaugo „Dėjom“ krepšininkai, kurie 99:97 palaužė „Atea“.

„Dėjom“ vos neprisižaidė po tragiško paskutinio kėlinio. Jį pradėjo pirmaudama 88:65 ir atrodė, kad belieka sutvarkyti formalumus ir pasiimti pergalę. Bet tada „Atea“ tarė: pala pala.

Sekė spurtas 14:0, po kurio pavyko stipriai sumažinti atsilikimą iki vienaženklio vos per pusketvirtos minutės – 81:90. Nors tuščią atkarpą nutraukė Artūras Daugulis, „Dėjom“ vėl sustojo ir leido Vytautui Miliui pelnyti šešis taškus – 88:93.

NUOTRAUKOS

Viskas susiklostė taip, kad likus 8 sekundėms rezultatas tapo lygus – 97:97. Galiausiai po pertraukėlės taiklus Gaudentas Puškorius padovanojo pergalė „Dėjom“ komandai. Tikras gelbėtojas!

„Dėjom“: Aurimas Sirvydis 25, Giedrius Kulbis 20 (5 atk. kam., 11 rez. perd.), Artūras Daugulis ir Darius Dudėnas – po 17, Gaudentas Puškorius 10.

„Atea“: Vytautas Milius 26 (15 atk. kam.), Dainius Novickas (11 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Vitoldas Vidžiūnas (10 atk. kam.) – po 23, Domantas Bimba 13.

Sparnuočių akistata

Susitiko ir sparnuotieji „Ereliai“, kurie santykius išsiaiškino paprastai: pergalę iškovojo vyresnieji „Ereliai 75“, kurie 98:83 nugalėjo „Erelius 78“.

„Ereliai 78“ bandė kontroliuoti situaciją pirmoje mačo dalyje, bet vėliau perleido iniciatyvą varžovams, žinoma, prisidėjo ir tai, kad rungtyniavo tik penki šios komandos nariai.

Viską lėmė trečias kėlinys. Jo metu „Erelių 78“ pranašumas (41:35) ištirpo ir virto dviženkliu atsilikimu (54:67), o tai labiausiai lėmė atkarpa 2:21. Ji tapo lemiama ir kertine šiose rungtynėse.

Fantastinis trigubas dublis buvo Tomo Purlio sąskaitoje: jis pelnė 22 taškus, atkovojo 13 kamuolių, atliko 15 rezultatyvių perdavimų ir surinko 41 naudingumo balą.

„Ereliai 75“: Gintautas Vileita 34, Tomas Purlys 22, Aurimas Stakėnas ir Donatas Sabaliauskas – po 17.

„Ereliai 78“: Marijus Kasteckas 29, Giedrius Pikturna 23, Rolandas Norvilas 12, Laurynas Dailydė 11, Martynas Giga 8 (14 atk. kam.).

Mūšis dėl antros pergalės – dviejuose pratęsimuose

Kas dėjosi trečiosiose šio pogrupio rungtynėse, yra tiesiog kosmosas.

„Festima“ siekė antros sezono pergalės, bet apmaudžiai liko be jos: 82:87 po dviejų pratęsimų krito prieš „Dussmann/MOK“.

„Dussmann/MOK“ puikiai pradėjo mačą ir dar pirmame kėlinyje turėjo 20 taškų pranašumą, o vėliau jį dar šiek tiek padidino.

NUOTRAUKOS

Tačiau po truputį jį „Festima“ naikino ir galiausiai Sauliaus Dumbliausko tritaškis išplėšė pratęsimą – 69:69. Pirmajame vyko atkakli kova ir tik Janas Jurgo išplėšė dar papildomo laiko. Vytenis Namajūnas galėjo atnešti pergalę „Festimai“, bet buvo netaiklus. V.Namajūnas prametė ir svarbius baudų metimus vėliau, o tuo tarpu J.Jurgo ir Povilas Kaminskas būtent baudomis įtvirtino pergalę „Dussmann/MOK“.

„Dussmann/MOK“: Aurimas Špiliauskas 28, Janas Jurgo 26 (11 atk. kam.), Povilas Kaminskas 16 (13 atk. kam.), Vytautas Ostrauskas 9 (8 atk. kam.).

„Festima“: Saulius Dumbliauskas 21 (25 atk. kam.), Algirdas Gaidys 20, Rolandas Pocius 12 (11 atk. kam.), Vytenis Namajūnas 10 (1/11 trit., -3 n.b.).