Pagrindinį turnyrą laimėjo praėjusių metų čempionus pusfinalyje eliminavę „GEALAN“ 13

Be jokios abejonės pagrindine ir labiausiai laukta sezono dvikova tapo didysis Pagrindinio „Smuklės lygos“ finalas, kuriame susitiko praėjusių metų čempionus „SPA“ pusfinalyje eliminavęs „GEALAN“ klubas bei „CAPITAL MATININKAI/ASSECO/EGOFORTE“. Po atkaklios kovos pergalę rezultatu 67:65 (7:17, 21:19, 21:14,18:15) iškovojo „GEALAN“ ekipa.

Nerezultatyvioje rungtynių pradžioje geriau sekėsi „CAPITAL MATININKAI/ASSECO/EGOFORTE“ krepšininkams, kurie patikimai gynėsi ir po pirmųjų dešimties minučių turėjo dešimties taškų pranašumą 17:7.

Kai komandas antrajame ketvirtyje skyrė jau 12 taškų ir atrodė, kad „Capital“ gali pabėgti į priekį, „GEALAN“ pademonstravo charachterį, spurtavo 12-0 ir išlygino rungtynių rezultatą 28:28. Nepaisant to, kėlinio pabaigoje tas pats „GEALAN“ pralaimėjo atkarpą 8-0 ir po dviejų kėlinių atsilikinėjo 28:36.

Po pertraukos, nuo pat trečiojo kėlinio pradžios „GEALAN“ pradėjo lipti varžovams ant kulnų, o likus žaisti minutę iki trečiojo kėlinio pabaigos, po Dainiaus Novicko tolimo metimo „GEALAN“ išsiveržė į priekį 49:46. Tiesa, prieš lemiamą ketvirtį minimalų vieno taško pranašumą vis dar turėjo „CAPITAL MATININKAI/ASSECO/EGOFORTE“ 50:49.

Paskutiniame ketvirtyje komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis ir žaidė taškas į tašką, tačiau perlaužti rungtynes pavyko iki tol vis atsilikinėjusiems „GEALAN“. Likus žaisti tris minutes, „GEALAN“ po taiklaus tolimo Ado Praprovo metimo įgijo rekordinę 5 taškų persvarą.

Likus pusei minutės komandas skyrė 4 taškai, o „GEALAN“ gynėjas Ramūnas Viščinis stojosi prie baudų metimos linijos. Krepšininkas abu baudų metimus prametė ir suteikė progą varžovams. Likus beveik 13 sekundžių, Vitalijus Podgaiskij sumetė du baudų metimus ir per pusę sumažino atsilikimą.

„Capital“ greit prasižengė, Dainius Novickas įmetė tik vieną baudą ir komandas skyrė 3 taškas. Likus 7 sekundėms, prie kito krepšio dvi baudas pataikė Mantas Simonavičius.

Galiausiai Dainius Novickas vėl pataikė tik vieną baudos metimą, Mantas Simonavičius turėjo beveik 5 sekundes išplėšti pratęsimą arba pergalę, tačiau paskutinė ataka baigėsi klaida ir „GEALAN“ triumfavo rezultatu 67:65.

„Jaučiuosi fantastiškai. Sena šaika, žaidžiam jau dešimt metų ir labai norėjome šio medalio. Buvo labai sunkus ketvirtfinalis, finalas taip pat. Reguliariame sezone jiems pralaimėjome 20 taškų skirtumu, tad norėjome atsirevanšuoti ir mums pavyko. Po „Veteranų“ kai kurie buvome vos gyvi, bet sugebėjome. Matyt buvome stipresni“,- po rungtynių teigė D.Novickas.

Nugalėtojams 16 taškų pelnė jau minėtasis Dainius Novickas, 15 pridėjo Vidas Braziulis.

Pralaimėjusiems Egidijus Mikolajūnas surinko 19 taškų, Mantas Simonavičius 15.