Nesubrendėlių turnyre triumfavo „Atea“

Nesubrendėlių turnyre triumfavo „Atea“ 6

Vos pasibaigus mažajam Nesubrendėlių turnyro finalui, į kovą stojo dar dvi komandos. Didžiajame Nesubrendėlių turnyro finale susitiko šiame sezone prieš tai pralaimėjimo nepatyrusi „Atea“ ir „Ereliai 75“. Pergalę po atkaklios iškovojo ir turnyro nugalėtojais tapo „Atea“ krepšininkai, kurie rungtynes laimėjo rezultatu 95:83 (24:24, 30:19, 20:25, 21:15).

Pačioje rungtynių pradžioje abi komandos keitėsi atakomis ir rungtyniavo taškas į tašką, tačiau pirmajame ketvirtyje didžiausią pranašumą susikurti buvo pavykę „Ereliai 75“ komandai, kuri pirmavo 7 taškų skirtumu 19:12. Nepaisant to, po pirmųjų dešimties minučių rezultatas švieslentėje buvo lygus 24:24.

Antrajame kėlinyje daugiau jėgų ir atsarginių žaidėjų turėję „Atea“ krepšininkai pradėjo bėgti į priekį ir jau antrojo kėlinio viduryje pirmavo 14 taškų skirtumu. Pirmąją rungtynių pusę taikliu tolimu metimu nuo lentos užbaigė „Atea“ narys Mantas Radvila, o po dviejų kėlinių jo komanda pirmavo rezultatu 54:43.

Pačioje trečio ketvirčio pradžioje „Atea“ buvo pabėgusi rekordiškai toli – komandas skyrė net 16 taškų, tačiau patyrę „Ereliai 75“ nebuvo linkę pasiduoti ir sugebėjo atkurti intrigą šiose rungtynėse. Likus žaisti 3 minutes, po taiklaus Gintauto Vileitos metimo komandas vėl skyrė vos 5 taškai 62:67, o prieš lemiamą ketvirtį „Ereliai 75“ turėjo 6 taškų deficitą 68:74.

Nors didžiają paskutinio ketvirčio dalį „Atea“ pirmavo beveik dviženkliu skirtumu, likus žaisti beveik tris minutes komandas ir vėl skyrė 5 taškai 88:83.

Kai atrodė, kad „Ereliai 75“ gali kabintis, iš toli pataikė Nerijus Varnelis, greitose atakose keturis taškus pelnė Domantas Bimba ir „Atea“ šventė pergalę rezultatu 95:83 bei tapo Nesubrendėlių turnyro nugalėtojais.

„Prieš rungtynes planas nuo jų pabėgti pačioje rungtynių pradžioje, tačiau to padaryti nepavyko, nepavyko sėkmingai užpulti. Jie gerai pataikė, tačiau vėliau įsivažiavome, pagavome tą žaidimą, kurio norėjome ir pabėgome. Vėliau žinoma vėl sustojome, jie tuo pasinaudojo ir priartėjo prie mūsų. Rungtynių pabaigoje matėsi, kad jie jau pavargo tad mums tereikėjo išlaikyti iki galo ir tą padarėme. Praėjusiais metais jie mus išmetė pusfinalyje, šiemet jiems atsirevanšavome finale“,-finalines rungtynes apibendrino „Atea“ narys Darius Buzas.

Nugalėtojų gretose galingu dvigubu dubliu pasižymėjo Nerijus Varnelis. Jis surinko 26 taškus ir atkovojo 16 kamuolių. 22 taškus pridėjo Dainius Novickas, 16 Domantas Bimba.

„Erelių“ neišgelbėjo ir kartu 49 taškus surinkę Gintautas Vileita (25 tšk.) bei Donatas Sabaliauskas (24 tšk.).