Nesubrendėlių turnyre trečioji vieta atiteko „Dėjom-2“ komandai

Nesubrendėlių turnyre trečioji vieta atiteko „Dėjom-2“ komandai 9

„Smuklės lygoje“ paaiškėjo pirmieji sezono prizininkai. Nesubrendėlių turnyre trečią vietą iškovojo ir mažajame finale po įtempto susitikimo triumfavo „Dėjom-2“. Finale „Dėjom-2“ rezultatu 69:67 (20:22:, 12:20, 20:17, 17:8) įveikė „Larus“ komandą.

Rungtynes spurtu 7-0 pradėjo ir šiek tiek šviežesni atrodė „Dėjom-2“ krepšininkai, tačiau neilgai trukus, „Larus“ pavyko tą rezultatą išlyginti, o pirmajam rungtynių ketvirčiui įpusėjus, persverti. Kėlinio pabaigoje „Dėjom-2“ vėl sužaidė geresnę atkarpą, tačiau kėlinį pelnydamas du taškus su pražanga užbaigė „Larus“ narys Tadas Stankevičius, taip suteikdamas savo komandai persvarą po pirmųjų dešimties minučių.

Antrajame kėlinyje to paties Tado Stankevičiaus ir Dariaus Čiūtos vedama „Larus“ ekipa sugebėjo atitrūkti ir įgijo rekordinį, 11 taškų pranašumą, kuris laikėsi praktiškai viso kėlinio metu. Praktiškai su antrojo kėlinio sirena dviženklį „Larus“ komandos pranašumą prieš ilgąją pertrauką įtvirtino tolimas Mykolo Jasaičio metimas – 42:32.

Po ilgosios pertraukos „Larus“ apsukų nemažino ir nieko nelaukę įgijo rekordinę rungtynių persvarą – komandas vienu metu skyrė 15 taškų. Nepaisant to, „Dėjom-2“ ginklų nesudėjo, o į lyderio vaidmenį įsijautęs Artūras Daugulis pataikė tris tolimus metimus ir leido savo komandai priartėti vos iki trijų taškų bei viską paliko spręstis ketvirtame kėlinyje.

Lemiamo ketvirčio metu toliau vyko kova taškas į tašką, o likus žaisti tris minutes „Dėjom-2“ pavyko ir persverti rezultatą, o likus minutei jis buvo lygus 66:66. Likus žaisti 37 sekundes Mykolas Jasaitis stojosi prie baudų metimo linijos ir realizavo vieną baudos metimą bei išvedė savo komandą į priekį 67:66, tačiau čia pat, po minutės pertraukėlės, baudos metimu rezultatą vėl išlygino Darius Dudėnas, o abiejų komandų krepšininkams po kovos dėl kamuolio buvo skirtos techninės pražangos.

Likus žaisti 18 sekundžių progą išvesti savo komandą dviem baudų metimais turėjo Darius Čiūta, tačiau abu metimai skriejo pro šalį.

„Dėjom-2“ turėjo 17 sekundžių savo atakai, likus 4 sekundėms išprovokavo varžovų pražangą, Darius Dudėnas realizavo abu baudų metimus, kurie ir atnešė pergalę „Dėjom-2“ komandai 69:67.

„Puikiai jaučiamės, tikėjomės laimėti ir džiaugiamės, kad pavyko tai padaryti. Mes nesirenkame lengvų kelių, mums taip neįdomu. Net kai atsilikinėjome dviženkliu skirtumu tikėjome, nes reikėjo atrasti savo žaidimą. Mums trūko žmonių, tad džiugu, kad vis tiek sugebėjome atsitiesti ir laimėti. Vakar viena loterija baigėsi nesėkmingai, o šiandien pasisekė. Nors iš tikro, esame stipresni“,- po rungtynių juokdamasis teigė „Dėjom-2“ vadovas Saulius Putrimas.

Nugalėtojams 26 taškus pelnė Darius Dudėnas, 17 pridėjo Artūras Daugulis.

„Larus“ ekipoje išsiskyrė 19 surinkęs Tadas Stankevičius, 17 pridėjęs Darius Čiūta ir 15 pelnęs Mykolas Jasaitis.