Nesubrendėlių finalo ketverte aiški viena pora: krito pirmo etapo lyderiai

Nesubrendėlių finalo ketverte aiški viena pora: krito pirmo etapo lyderiai 133

Nesubrendėlių (35+) čempionate netrukus paaiškės paskutinieji finalo ketverto dalyviai, tačiau dabar galime apžvelgti pirmąją porą – „MRU-Patriotai“ susitiks su „Ereliais 75“.

„Erelių 75“ patekimas į pusfinalį didele staigmena netapo, tuo tarpu „MRU-Patriotai“ sukūrė įspūdingą žygį link svajonės.

Pirmą etapą pirmenybėse jie baigė būdami vos septintoje vietoje, tačiau sugebėjo 2:1 laimėti seriją prieš pirmo etapo lyderius „Dėjom“ krepšininkus.

Puikų toną serijai „MRU-Patriotai“ uždavė jau pirmajame mače, kurį laimėjo 74:58. Pergalę iškovoti pavyko po puikaus ketvirto kėlinio. Dar prieš jį pranašumas siekė tik 2 taškus (48:46), bet siautėti ėmė Otas Majeras, porą tritaškių dar pridėjo ir Laurius Jablonskis, tad skirtumas žaibiškai augo – 69:51. Taip teliko tik įtvirtini laimėjimą.

„MRU-Patriotai“ iš viso pataikė 15 tolimų metimų iš 33 (45 proc.) ir iš šios distancijos atakavo geriau nei iš vidutinio nuotolio (11/29 – 38 proc.).

Prie pergalės 31 tašką pridėjo būtent O.Majeras (9/18 trit.), 12 – Ronaldas Matulis, taip pat atkovojęs 12 kamuolių. 9 taškus surinko Gvidas Aleksandravičius ir L.Jablonskis.

„Dėjom“ gretose išsiskyrė 19 taškų sumetęs Aurimas Sirvydis.

NUOTRAUKOS

Kas toliau? „Dėjom“ pasiekė revanšą 68:61 ir tą padarė labai užtikrintai. Dar ketvirtajame kėlinyje ji turėjo 19 taškų persvarą (61:42), tačiau „MRU-Patriotai“ atsakė spurtu 12:0. Taip skirtumas tirpo iki 7 taškų.

G.Aleksandravičius dar pamažino skirtumą (64:59), o likus minutei deficitas liko vis dar toks pats. Tačiau O.Majerio tritaškis buvo netaiklus, sekė ir klaida, prametė ir R.Barkauskis. Labiau pakovoti nebuvo kaip.

„Dėjom“ gretose ryškiausias buvo Gaudentas Puškorius (22 tšk., 13 atk. kam.), 13 taškų pelnė Darius Dudėnas. „MRU-Patriotams“ 26 taškus pelnė Gvidas Aleksandravičius, 13 – O.Majeras (2/14 trit.).

Tai reiškė, kad laukė lemiama kova, kurioje buvo aiškinamasi, kas gi žengs į pusfinalį.

Kova buvo tikrai verta lemiamos vardo. „MRU-Patriotai“ didžiąją laiko dalį pirmavo, tačiau varžovai vis mynė ant kulnų.

Atsiliekant 10 taškų, G.Puškorius ir D.Dudėnas ėmė kurstyti intrigą – 74:79. Tačiau R.Matulis provokavo pražangą, o Otas Majeras pataikė iš toli – skirtumas vėl buvo dviženklis – 84:74.

Liko minutė, per kurią niekas nebepasikeitė ir „Dėjom“ gavo skaudų smūgį sezone.

„MRU-Patriotams“ 26 taškus surinko O.Majeras, 14 – L.Jablonskis (12 atk. kam.), 12 – Rolandas Skaisgirys.

„Dėjom“ 24 taškus pelnė D.Dudėnas (10 atk. kam.), 19 – G.Kulbis, 14 – G.Puškorius.

„Festimai“ lengva nebuvo, bet ji taip pat metė rimtą iššūkį „Ereliams 75“.

Nors pirmąją kovą jie ir laimėjo 79:66, kuomet paskutiniame kėlinyje tiesiog parbloškė varžovus atkarpa 22:6, vėliau „Festima“ atsiėmė.

NUOTRAUKOS

Namuose pavyko laimėti 87:83. Didžiausios pagyros čia – Algirdui Gaidžiui, pelniusiam 35 taškus, ir Rolandui Pociui, pridėjusiam 21 ir atkovojusiam 9 kamuolius.

„Ereliams 75“ 39 taškus surinko Gintautas Vileita, 21 – Tomas Purlys, 15 – Donatas Sabaliauskas.

Tačiau įpykę „Ereliai 75“ po pralaimėjimo tiesiog siautėjo. Dominavę po lenta jie net sekundei neleido varžovams pagalvoti apie galimybę laimėti. Vėl galingas buvo G.Vileita (30 tšk., 9 atk. kam.), pagyrimų bertas ir Aurimas Stakėnas (7/7 dvit., 17 tšk.) bei Mindaugas Noreika (15 tšk.). „Festimai“ 17 taškų pridėjo Rolandas Pocius, 14 – Vytenis Namajūnas.