Nesubrendėlių antrojo etapo intrigos: dvi ekipos artėja prie atkrintamųjų

Nesubrendėlių antrojo etapo intrigos: dvi ekipos artėja prie atkrintamųjų 180

Smuklės lygos Nesubrendėlių (35+) antrojo etapo kovos įpusėja. Pirmąjį pogrupį, jau turintį vietą atkrintamosiose, jau aptarėme, o dabar sukame antrojo link.

Iš septynių ekipų dvi geriausios prisijungs prie likusių šešių ir keliaus į ketvirtfinalį.

Kol kas geriausiai sekasi po 8 pergales iškovojusios „MRU-Patriotų“ ir „Legendų“ komandoms.

„MRU-Patriotai“ iš ketverių rungtynių pasiekė tris pergales: 64:51 įveikti „Nemenčinės veteranai“, 69:53 – „Karka“, 88:59 – „Žavieji Jaunieji Orgazmatronai“ ir 72:74 nusileista „Ereliams-78“.

Būtent pralaimėtame mače ir būta didžiausios kovos.

„Ereliai-78“ du kėlinius atsiliko, o vėliau kilo į lemiamą šturmą. Darius Čiūta ir Arvydas Ūsaitis rinko reikiamus taškus, o po spurto 9:0 ereliai jau pirmavo 55:49. Deficitą „MRU-Patriotai“ ėmė mažinti: Marius Tenikaitis, Gvidas Aleksandravičius ir Algirdas Macijauskas darė savo darbą ir likus 45 sek. atsilikimas siekė 5 taškus – 69:74.

Varžovai klydo, tuo tarpu „MRU-Patriotai“ neišnaudojo dviejų šansų, bet galiausiai stojo mesti baudų. M.Tenikaitis sumetė visas tris, bet sekundės išsigelbėjimui buvo per maža.

Laimėtojams 26 taškus pelnė A.Ūsaitis, 20 – Giedrius Pikturna, 15 – D.Čiūta (8 atk. kam., 8 rez. perd.). Pralaimėjusiems 22 taškus surinko M.Tenikaitis (15 atk. kam.), 16 – A.Macijauskas, po 12 – G.Aleksandravičius ir Valdemaras Jankovskij.

„Legendos“ etapą pradėjo didžiuliu ir skaudžiu pralaimėjimu „Festimai“ (61:103), bet vėliau reabilitavosi ir ėmė skinti laimėjimus.

70:68 buvo palaužta „Karka“, 72:50 – „Žavieji Jaunieji Orgazmatronai“, 88:68 – „Nemenčinės veteranai“.

„Legendos“ prieš „Karką“ pirmavo visas rungtynes, vienu metu turėjo 16 taškų persvarą, bet galiausiai vos neprisižaidė.

„Karka“ prieš ketvirtą kėlinį turėjo 10 taškų atsilikimą (47:57), bet geros atkarpos dėka priartėjo bei jau kvėpavo į nugaras – 58:59. Likus 2 minutėms rezultatas tapo lygus (64:64), tad galiausiai viskas sprendėsi pačioje pabaigoje.

Marius Bakelis likus 23 sek. vėl įvedė lygybę ir grasino pratęsimu, bet pergalę „Legendoms“ išplėšė paskutinę akimirką pataikytas Mindaugo Vilučio metimas.

„Legendoms“ 25 taškus pelnė M.Vilutis (12 atk. kam., 4/4 trit.), 18 – Jonas Markūnas, 17 – Paulius Vroblevičius (5/14 trit.). „Karkai“ 21 tašką surinko M.Bakelis (12 atk. kam.), 13 – Karolis Kaduškevičius, 10 – Šarūnas Sinkevičius.

Nuostabus tandemas

Arčiausiai pogrupio elito yra ir „Ereliai-78“ (7/3) bei „Festima“ (6/4). Čia jau ereliams praversti gali ir pergalė prieš patriotus, iškovota atkakliame mūšyje.

Sutriuškinti buvo ir „Nemenčinės veteranai“ (94:64), „Karka“ (67:42), o pralaimėta (66:82) „Festimai“.

Šiame mūšyje intrigos daug nebuvo, bet fantastišką tandemą sudarė du „Festimos“ nariai. Algirdas Gaidys pelnė 25 taškus (9/13 trit.), o Andrejus Kovalevskij surinko galingą dvigubą dublį (21 tšk., 24 atk. kam., 47 n.b.).

Pastarajam tai buvo naudingiausios sezono rungtynes, o iki asmeninio visų laikų rekordo trūko nemažai – 2018 m. jis buvo surinkęs 57 naudingumo balus prieš „Legendas“.

Abu žaidėjai surinko 78 naudingumo balus, kai visa „Festimos“ komanda 92.

„Festimai“ kilti aukštyn bus sunkiau, bet „Legendas“ ji jau yra nugalėjusi, o prieš „MRU-Patriotus“ kova dar laukia, tad pranašumą įgauti galima, jei pavyks pasiekti abi likusias pergales.

Paguodos turnyras

Jau aišku, kad paguodos kovos laukia trijų komandų: „Karkos“ (3/7), „Nemenčinės veteranų“ (3/7) ir „Žaviųjų Jaunųjų Orgazmatronų“ (0/10).

Šiame etape veteranai nugalėjo tik be pergalių esančius „Žaviuosius Jaunuosius Orgazmatronus“ (62:49), „Karka“ – kol kas nė vienų varžovų, o pastarąją pergalę pasiekusi yra dar gruodžio 5 dieną – prieš žavinguosius. Su jais kova antrame etape laukia kovo 16 dieną.

„Žavieji Jaunieji Orgazmatronai“ kaunasi dėl garbės, kadangi apskritai šį sezoną neiškovojo nė vienos pergalę. Bet galbūt dar pavyks pasiekti bent šį tikslą prieš laukiantį „Looserių“ taurės turnyrą?

Visų ekipų dar laukia po du mačus, tad jau netrukus paaiškės, kaip atrodys atkrintamųjų kompanija.

Priminsime, kaip atrodo pajėgesnio pogrupio šešetas ir koks šiuo metu jo išsidėstymas: