Pirmas etapas – baigtas: Nesubrendėliai padalinti į du pogrupius

Pirmas etapas – baigtas: Nesubrendėliai padalinti į du pogrupius 173

Smuklės lygos Nesubrendėlių čempionate pirmasis etapas – baigtas ir po jo komandos buvo padalintos į du pogrupius.

„Sporto namai“ ir „Atea“ sužaidė galingai ir patyrė vos po vieną pralaimėjimą pirmajame etape. „Sporto namai“ vos vienu tašku nusileido „MRU-Patriotams“ pirmajame sezono mače, tuo tarpu „Atea“ 81:97 pralaimėjusi buvo būtent minėtiems „Sporto namams“.

Ši komanda paskutinėse pirmo etapo rungtynėse gerino rekordus: galingai nušlavę „Nemenčinės veteranus“ 46 taškų skirtumu surinko 159 naudingumo balus, o prieš „Karką“ – 161, kas yra geriausias šio sezono rodiklis tarp Nesubrendėlių.

Trumpai tariant, vargo „Sporto namai“ neturėjo ir ramiai pasitinka antrą etapą, kuriame bus įdomu stebėti, ar tokios galingos apsukos išliks ir toliau.

Į pajėgesnį pirmąjį pogrupį pateko ir „Taptoonai“, iškovoję 10 pergalių ir patyrę 2 pralaimėjus, toliau sekė „Trakų Galvė“ (7/5), „Veterinoriai“ (7/5) ir „Dėjom“ (6/6).

„Dėjom“ svarbų laimėjimą pasiekė tik po pratęsimo, kai 91:90 palaužė „Legendas“.

Pratęsimą išplėšė baudas pataikęs Mindaugas Vilutis, kai tuo tarpu pergalę galėjęs išplėšti Dariaus Dudėno metimas skriejo pro šalį. Atkakliame pratęsime kertiniais tapo Kęstučio Garunkščio, Vitalijaus Rancovo metimai, po kurių Daliaus Volskio taškai jau nieko nebepakeitė. V.Rancovas dar galėjo padidinti atotrūkį, bet baudas prametė, o varžovai nebeišsigelbėjo.

Prie pergalės 29 taškus pridėjo ir taip pat 20 kamuolių atkovojo D.Dudėnas, 26 taškus surinko V.Rancovas, pralaimėjusiems 24 taškus surinko Paulius Vroblevičius, 19 – Mindaugas Vilutis (13 atk. kam.).

Antrajame pogrupyje kovos likusios septynios ekipos: „Legendos“ (5/7), „MRU-Patriotai“ (6/6), „Ereliai-78“ (5/7), „Festima“ (4/8), „Karka“ (3/9), „Nemenčinės veteranai“ (3/9) ir „Žavieji Jaunieji Orgazmatronai“ (0/12).

„MRU-Patriotai“ buvo netoli pirmojo pogrupio, tačiau lemtinga tapo trijų pralaimėjimų atkarpa per vieną sausio mėnesio savaitę, po kurios pakeisti situaciją jau tapo sunku ir tvirta 83:66 pergalė prieš „Karką“ nieko nebedavė.

Tuo metu pralaimėjimai buvo patirti prieš „Legendas“ (61:64), „Taptoonus“ (88:93) ir „Atea“ (54:74).

Vienintelė ekipa, kuri pirmą etapą baigė be pergalių, yra „Žavieji Jaunieji Orgazmatronai“, tačiau tai jų nuotaikos nė kiek nemažino. Pergalės pergalėmis, bet kad gerai laiką SL jie tikrai praleidžia, yra faktas! O pergalę galbūt pavyks pasiekti jau netrukus.

„Nemenčinės veteranai“ pernai buvo tokioje situacijoje, tačiau šiemet antrą etapą jau pasitinka su pilnesne sąskaita laimėjimų.