Nesubrendėliai baigia 2018-uosius: nutraukti pralaimėjimai, rekordai ir antirekordai bei norai Kalėdų seneliui 110

Smuklės lygos Nesubrendėlių (35+) pirmenybėse pirmasis ratas po truputėlį artėja prie pabaigos.

Kol kas situacija tokia, kad kol kas nenugalėti lyderiai yra vieni – „Dėjom“ krepšininkai. Jie į sąskaitą įsirašė dar dvi pergalytes. Viena 90:47 buvo iškovota prieš „Nemenčinės veteranus“, kita – 79:78 prieš „Festimą“.

Jei kalbėtume apie pirmąjį mačą, jis, galima sakyti, buvo skirtas rekordams. Lyderių ir autsaiderių dvikovoje buvo milžiniška praraja ir norėdami iškovoti pirmąją sezono pergalę veteranai turės paplušėti. Tikimės, kad Kalėdų senelio paprašėte pergalės ir ji ateis jau netrukus! Ho ho ho!

„Nemenčinės veteranams“ teko griebtis už galvų dėl demonstruoto prasto pataikymo ir agresyvumo stokos, provokuojat tik 7 pražangas. Ryškiau atrodė tik Robert Zacharevič, pelnęs 15 taškų, ir Ernestas Šapranauskas, pridėjęs 7 ir atkovojęs 15 kamuolių. Tuo tarpu Justinui Plytnykui buvo itin juoda diena – 2 iš 19 dvitaškių ir -10 naudingumo balų. Na, gal kitąkart bus geriau, ar ne?

Tuo tarpu „Dėjom“ komandos žaidėjai turėjo progą suspindėti visomis įmanomomis spalvomis. Gaudentas Puškorius pridėjo 34 taškus ir atkovojo 11 kamuolių (46 n.b.), Dalius Gaika pelnė 23 taškus, Saulius Putrimas – 12. Gaudentui tai buvo geriausias sezono mačas! Su tuo ir sveikiname.

Na, rekordus pasigerinome, o dabar metas prie rimtesnių reikalų. Rimtą iššūkį „Dėjom“ metė „Festima.

Taip, dėjikai pirmavo labai ilgą laiką, vienu metu – net 19 taškų, tačiau vos vos neprisižaidė. Įsibėgėjo Tomas Laurinavičius, Vytenis Namajūnas, o Algirdas Gaidys prabilo tritaškiais – 61:67. G.Puškorius ant savo pečių traukė į priekį „Dėjom“, tačiau jo vienintelio kario lauke nepakako, nes „Festima“ toliau kėsinosi pridaryti problemų.

Galiausiai paskutinius rungtynių taškus „Dėjom“ pelnė iki pabaigos likus dar pustrečios minutės – nuo to laiko sekė klaidos ir netikslūs metimai. To šeimininkai nedovanojo, surengė spurtą, o A.Gaidžio tritaškis skirtumą mažino iki minimalaus. Tačiau 9 sek. išsigelbėjimui „Festimai“ nebepakako.

„Dėjom“: D.Dudėnas ir G.Puškorius (15 atk. kam.) – po 28, N.Bielčius 7, A.Daugulis ir S.Buivydas – po 6.

„Festima“: R.Pocius 18 (15 atk. kam.), A.Gaidys 17 (3/11 trit., 7 rez. perd.), V.Namajūnas 15, S.Dumbliauskas 13 (10 atk. kam.), T.Laurinavičius 11.

Nutraukta 7 pralaimėjimų serija

Tuo tarpu „Legendoms“ siunčiame didelius linkėjimus – na pagaliau pavyko pasižymėti pirma pergale ir net ne viena! Iš pradžių 86:73 buvo nugalėti „Ereliai 78“, vėliau 76:50 įveikta „Karka“.

Prieš „Erelius 78“ pranašumas buvo įrodytas tik paskutiniame kėlinyje. Nors prieš jį teko net atsilikinėti 61:64, viskas labai greitai pasikeitė. 18:2 – tokią atkarpą surengė „Legendos“ ir įspraudė į kampą varžovus. Likus kiek daugiau nei minutei komandas skyrė 11 taškų – 82:71. Pasirodė, kad tai buvo saugus pranašumas, nes jo svečiai nebepanaikino.

„Legendos“: P.Vroblevičius 25 (7/16 trit.), J.Markūnas 24, M.Vilutis 11 (15 atk. kam.), D.Volskis 10.

„Ereliai 78“: M.Lastauskas 21, M.Kasteckas (11 atk. kam.) ir G.Pikturna – po 16, S.Kasteckas ir R.Norvilas – po 9.

Na, su „Karka“ viskas buvo paprasčiau. „Legendos“ užtikrintai ir pirmavo viso mačo metu. Reikėtų, aišku, paminėti ir tai, kad „Karka“ turėjo prastą dienelę. Laimėti su 2 tritaškiais iš 29 ir 16 dvitaškių iš 44 yra sudėtinga. Ką jau kalbėti apie vos 10 atkovotų kamuolių. O ir iš vos šešių žaidėjų net du taškų išvis nepelnė. Tikimės, pasitempsite! Šešios nesėkmės paeiliui – nieko smagaus.

„Legendos“: D.Žydelis 16, P.Vroblevičius 13, J.Markūnas 12, M.Vilutis 11 (15 atk. kam.), D.Volskis 10.

„Karka“: V.Paulauskas 16, M.Bakelis 13 (2/10 trit.), P.Bodindorfas 12 (0/7 trit.), G.Stasiūnas 9.

Atsiradusios pergalės

Nors sezonas „Veterinoriams“ prasidėjo ne itin gerai, tačiau pergalės dabar plaukia puikiu greičiu. Iškovota trečia per keturis mačus. Nusileista tik 68:72 buvo „MRU-Patriotams“, tuo tarpu vėliau 78:67 buvo nugalėti „Žavieji Jaunieji Orgazmatronai“.

„Veterinoriai“ pasipriešinimo iš varžovų sulaukė tik pirmoje mačo dalyje, o vėliau – kaip su vėjeliu. Sekė spurtas 9:0, vėliau 6:0, tada 7:0 – pergalė tapo pasiekiama ranka, teliko jos neišbarstyti.

„Veterinoriai“: L.Zenavičius 26, V.Vilutis 15, D.Oliferas 13 (7 atk. kam., 10 rez. perd.), A.Bareišis 9.

„Žavieji Jaunieji Orgazmatronai“: D.Stonys 18, A.Kuisys 14, L.Budreckis 13 (13 atk. kam.), M.Žeimys 11 (10 atk. kam.).

Užduotis – įvykdyta

„Dussmann/MOK“ komandos trijų pergalių serijai atėjo galas. Finito, kaip sakoma. Su šia užduotimi susitvarkė „Ereliai 75“, iškovoję pergalę 75:73.

Oi, kokia įtempta kova vyko čia. Nors ereliai ilgą laiką ir gąsdino savo sparnais varžovus, „Dussmann/MOK“ buvo persvėrusi rezultatą po didžiosios pertraukos.

Likus 4 minutėms – lygu. Tačiau kol svečių puolimas strigo, Gintautas Vileita ir Donatas Sabaliauskas ramiai susmeigė du svarbius tritaškius – 73:67. Aurimas Špiliauskas atsakė taikliai, tačiau pusantros minutės komandos keitėsi tik nevykusiomis atakomis. Vis tik dvi baudų metimų serijos padėjo „Dussmann/MOK“ išsaugoti viltį – vėl lygu – 73:73. Vis tik po minutės pertraukėlės sekė netaiklus G.Vileitos šūvis, o po antrosios jis, likus 4 sek., išplėšė pergalę.

Iš viso jis, žaidęs be keitimų, pelnė 41 tašką, atkovojo 10 kamuolių ir surinko 42 naudingumo balus. Mindaugas Noreika pridėjo 12 taškų (4/13 dvit., 0/5 trit.), atkovojo 9 kamuolius ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

„Dussmann/MOK“ komandai 20 taškų pridėjo A.Špiliauskas, 15 – Vytautas Ostrauskas, 13 – Andrejus Kovalevskij (18 atk. kam.), 11 – Povilas Kaminskas.

Prastai

Antrą pralaimėjimą iš eilės patyrė „Trakų Galvė“, tačiau šįkart – itin skausmingai. 44:53 buvo nusileista „Ereliams 78“, bet svarbiausia ne tai. Svarbiausia ir ne tai, kaip „Ereliai 78“ kontroliavo eigą.

Svarbiausia – kiek prastas mačas buvo „Trakų Galvei“, neturėjusiai sudėtyje poros svarbių narių. Taiklumas „iš žaidimo“ 19 metimų iš 73, 20 klaidų, 16 naudingumo balų. Ajajai, tikimės, daugiau tokių prastų rungtynių nebeturėsite.

„Ereliai 78“: R.Danusevičius 18, G.Pikturna 14, A.Navickas 12 (9 atk. kam.), R.Norvilas 5 (10 atk. kam.), S.Kasteckas 4.

„Trakų Galvė“: E.Chmelevskij 19, N.Babičius 8, R.Kančiauskas 6 (15 atk. kam.).

1:1

Po paskutiniųjų šių metų mačų štai taip finišavusi yra „Artbox“ komanda. Pergalę ji 71:54 pasiekė prieš „Karką“, o 85:93 nusileido „MRU-Patriotams“.

Prieš „Karką“ viskas buvo easy – vienu metu komandas skyrė net 30 taškų, todėl pergalė greitai įriedėjo į kišenę. Antrajame bangavimo buvo daugiau. Taip, ilgą laiką teko atsilikti, tačiau „MRU-Patriotams“ grėsmė buvo kilusi, kuomet likus 6 minutėms komandas skyrė tik taškas – 80:79. Vis tik spurtas 6:0 nors ir buvo kuklus, tačiau jo pakako svečiams. Tokia persvara ir pavyko baigti mačą. Keli Jono Sindaravičiaus tritaškiai bandymai situacijos negelbėjo.

„Artbox“: Ž.Stankus 19, L.Adomaitis 17 (10 atk. kam.), A.Kraujelis 11, D.Čiūta 7, J.Sindaravičius 6.

„Karka“: P.Bodindorfas 15, Š.Sinkevičius 10, M.Bakelis 7.

***

„Artbox“: A.Kraujelis 24, L.Adomaitis 22, Ž.Stankus 21, J.Sindaravičius 12, D.Čiūta 6.

„MRU-Patriotai“: O.Majeras 26, R.Matulis 15, G.Aleksandravičius 14 (10 rez. perd.), V.Jackus 13, Š.Oleknavičius 12.