Nerealūs V.Bendiko šou, pirma pergalė ir nepakartotas „Lietuvos ryto“ likimas

Nerealūs V.Bendiko šou, pirma pergalė ir nepakartotas „Lietuvos ryto“ likimas 43

Naujieji metai jau ne už kalnų, tad pats metas apžvelgti paskutines Smuklės lygos 2017-ųjų metų kovas.

Vienų iš lygos lyderių akistatoje GEALAN (7/1) atsitiesė po praėjusios nesėkmės ir su kaupu išliejo pyktį – namie 107:79 (24:18, 33:16, 27:27, 23:18) nušlavė „Laimę-Laimę“ (5/3).

GEALAN su agresyviu nusiteikimu įžengė į aikštę nuo pat pirmos sekundės ir ginčo kamuolio. „Laimė-Laimė“ strigo šaudant net patogius metimus ir varžovams nusileido kone visose statistikos grafose.

Nugalėtojams po 22 taškus pridėjo Deimantas Pavlovskis (7 atk. kam., 9 rez. perd.) ir Mantas Kazlauskas, 19 – Dainius Novickas (11 atk. kam.), 16 – Vidas Braziulis, 10 – Simas Liepinaitis (11 rez. perd.).

„Laimei-Laimei“ 31 tašką surinko Andrejus Kovalevskis (13 atk. kam.), 21 – Justas Urmanavičius (10 atk. kam., 8 rez. perd., 8 kld.), 10 – Kęstutis Balčiauskas (0/2 dvit., 2/10 trit., 4/6 baud.).

Nepasekė „Lietuvos ryto“ pėdomis

Jau trečio pralaimėjimo iš eilės neišvengė „Kažkur matytų“ (3/5) vyrukai, kurie svečiuose 66:83 (18:21, 12:19, 15:21, 21:22) „prasileido“ smūgį nuo „Kumščio“ (3/5).

Kiekviena komanda šiose rungtynėse turėjo savų problemyčių, bet „Kumštis“ pirmavo viso mačo meti. Taip, dvitaškius jie pataikė prasčiau, bet užtat tolimus metimus laidė 42 proc. taiklumu (8/19), nors prasižengė daugiau (21 prieš 10), kamuolį skirstė tiksliau (17 prieš 9).

Matėte Vilniaus „Lietuvos ryto“ kalėdines rungtynes Limože? Sostinės klubas laimėjo prametęs 16 tolimų metimų. „Kažkur matyti“ irgi nepataikė nė vieno iš 16, bet pergalės, priešingai nei „Lietuvos rytas“, neiškovojo.

„Kumščiui“ 15 taškų pridėjo Domantas Žičkus, po 13 – Edgaras Matusevičius ir Andrėjus Šabanas, 10 – Lukas Poniškaitis. „Kažkur matytų“ gretose labiau išsiskyrė Janas Jurgo (15 tšk., 11 atk. kam.) ir Tomas Černeckis (13 tšk., 6 atk. kam., 6 per. kam.).

Vieni klimpo į duobę, kiti džiaugėsi pirma pergale

Dvejas rungtynes sužaidė „Materialistė“ (2/5), įklimpusi į dar gilesnę duobę, mat abu mačus pralaimėjo. Pirmiausia – svečiuose 83:95 (17:27, 27:23, 17:23, 22:22) prieš „Reaktoriaus Smogikus“ (4/3).

Skirtumas gal ir nėra dramatiškas, tačiau „Materialistė“ niekaip neįstengė mesti rimtesnio iššūkio varžovams. Ji vis atsiliko 5–10 taškų skirtumu ir situacija iki pat pabaigos toli gražu nepagėrėjo.

NUOTRAUKOS

„Reaktoriaus Smogikų“ gretose pagrindinius vaidmenis atliko Eduardas Rogačiovas (38 tšk., 10 atk. kam.) ir Linas Valatkevičius (20 tšk., 10 rez. perd.), o taip pat ryškesnis buvo ir Tomas Grybauskas (14 tšk.).

„Materialistei“ 25 taškus surinko Edvinas Ruzgas, 20 – Andrius Švolka, 17 – Šarūnas Sliesoraitis (13 atk. kam., 7 rez. perd.), 14 – Raimondas Jacunskas (10 atk. kam.), 7 – Lukas Puodžiūnas (13 rez. perd.).

Kitame mače taip pat svečiuose teko nusileisti „Skirsk.lt-Gaugams“ (1/7) – 69:75 (16:23, 21:8, 17:25, 15:19).

„Skrisk.lt-Gaugai“ gavo geriausią kalėdinę dovaną – jiems tai buvo pirmoji sezono pergalė. Su kuo ir sveikiname.

Čia jau įdomybių buvo daugiau. Jei pirmoje mačo dalyje dominavo šeimininkai, tai po didžiosios pertraukos „Materialistė“ susiėmė ir šovė į priekį – 50:37. Tiesa, greitai „Skrisk.lt-Gaugai“ vėl sureguliavo situaciją savo naudai ir taip pat atsakė spurtu (50:50), tad ketvirtame kėlinyje užteko rodyti kiek solidesnį žaidimą ir pergalė buvo iki šiol nelaimėjusios ekipos rankose.

Kur čia nelaimėsi, kuomet tos pirmosios pergalės taip stipriai norisi.

Fantastiškai žaidęs Vaidas Bendikas buvo absoliutus laimėjusiųjų vedlys, per 40 minučių pelnęs tiek pat taškų bei atkovojęs 10 kamuolių (7/17 trit.).

13 taškų pridėjo Gasparas Kazlauskas, 10 – Giedrius Ruškys.

„Materialistės“ neišgelbėjo 28 Dominyko Gružinsko taškai (11 atk. kam.), 16 surinko A.Švolka, 14 – D.Dudėnas.

Nerealiai ir vėl

Jei vieną mačą laimėjo, tai kitą „Skrisk.lt-Gaugai“ pralaimėjo. Beje, vykusį anksčiau ir lėmusį septintą nesėkmę paeiliui. Tada namie 77:78 (15:21, 20:19, 18:16, 24:22) buvo nusileista „Švyturiui“ (6/2).

Šios rungtynės lyg tikras deserčiukas buvo paliktas pabaigai, nes čia virė tokia kova, kokios pavydėti gali ir geriausios lygos. Vien ką sako faktas, tad nė viena komanda neturėjo nė sykio didesnės nei 9 taškų persvaros.

Rezultatas svyravo nerealiai ir ketvirtą kėlinį „Švyturys“ pradėjo pirmaudamas 56:53. Šeimininkai pabandė pačiupti iniciatyvą ir tą padaryti sekėsi ganėtinai gerai (74:69), bet visas „Skrisk.lt-Gaugų“ geras emocijas numalšino Paulius Joneliūnas – 76:76.

Persverti rezultatą šeimininkai galėjo, bet Vaidas Bendikas pataikė vieną baudą, o Beno Steponėno abu taiklūs metimai išplėšė pergalę „Švyturiui“ – 78:77, mat po minutės pertraukėlės, kai liko 11 sekundžių, šeimininkai nebeužpuolė.

„Švyturyje“ ryškiausią šviesą įžiebė J.Kepežinskas (20 tšk.), P.Joneliūnas (18 tšk.) ir Vaidotas Oldenburgas. B.Steponėnas surinko dvigubą dublį (10 tšk., 13 atk. kam.).

„Skrisk.lt-Gauguose“ išsiskyrė jau ankstesniame mače minėtas V.Bendikas, atrodęs kaip iš kosmoso. Jis pelnė 48 taškus, atkovojo 9 kamuolius, perėmė – 6, išprovokavo 9 pražangas, surinko 57 naudingumo balus.