Neblėstanti laimė, magiškas aštuonetas, nenutraukti pralaimėjimai ir neišvengiami triuškinimai 35

Kadangi labai laukėte pastarosios savaitės Smuklės lygos turnyro apžvalgos, įrodome jums, kad norai pildosi. Štai, kokie buvo tie pastarieji mačai Smuklės lygoje.

Štai, „Reaktoriaus Smogikai“ (2/2) sužaidė du mačus ir išlaiko pergalių bei pralaimėjimų pusiausvyrą. Jei pirmame buvo įveikta „Skirsk.lt-Gaugų“ ekipa, tai vėliau teko pripažinti „Kažkur matytų“ pranašumą.

„Skrisk.lt-Gaugų“ (0/3) komandai tai buvo jau trečiasis pralaimėjimas – 74:77 (18:17, 24:19, 17:23, 15:18) –  ir kartu su „Kumščio“ vyrais ši ekipa lieka nepatyrusi pergalės skonio šį sezoną. Ką gi, gal pavyks vėliau!

Jei iki didžiosios pertraukos „Skrisk.lt-Gaugai“ buvo įgavę 10 taškų pranašumą, tai vėliau jį išbarstė lyg pajūrio akmenukus. „Reaktoriaus smogikai“ išties smogė iš peties ir rezultatą persvėrė (69:60), bet šeimininkai gelbėjosi spurtu – 68:69.

Kuomet likus 19 sekundžių rezultatą išlygino Mantvydas Statauskas, „Skirsk.lt-Gaugai“ klydo apmaudžiai ir perėmęs kamuolį Viktoras Azarkovas paleido pergalę įtvirtinusį tolimą metimą. Taip šeimininkų viltys buvo sudaužytos.

Kas buvo tie didieji smogikai? 22 taškus pelnė, 8 kamuolius atkovojo, 6 – perėmė, 7 pražangas išprovokavo Viktoras Azarkovas, 17 taškų pridėjo Mantas Statauskas, po 13 – Mantvydas Statauskas (9 atk. kam.) ir Ignas Jackūnas (7 atk. kam.).

Pralaimėjusiems 20 taškų pridėjo Gasparas Kazlauskas, 19 – Saulius Steponavičius (8 atk. kam.).

Smūgių nepakako

Na, o kitame susitikime svečiuose 78:92 (14:20, 25:27, 19:25, 20:20) buvo nusileista „Kažkur matytų“ (3/2) kompanijai.

Čia intrigėlės jau buvo mažiau. Gerokai mažiau. „Reaktoriaus smogikai“ paleido varžovus į priekį ir rimtesnio iššūkio nemetė.

Nors „Reaktoriaus smogikai“ bandė suduoti smūgius „Kažkur matytiems“ žemiau juostos, akiplėšiškų kamuolių perėmimų nepakako. Po krepšiais geriau atrodę šeimininkai turėjo savo ginklą.

„Kažkur matytiems“ 22 taškus pelnė ir 11 kamuolių atkovojo Jonas Mikelkevičius, 19 pridėjo Tomas Černeckis, 18 – Jonas Elvikis (7 atk. kam.), 15 – Haroldas Zenkovas.

„Reaktoriaus smogikams“ 19 taškų surinko Mantvydas Statauskas, 18 – Tomas Grybauskas, 16 – Viktoras Azarkovas, 14 – Laurynas Žilinskas.

Neblėstanti laimė arba 3x5

Pakilias nuotaikas išlaiko savo vardą toliau pateisinanti „Laimė-Laimė“ (5/0), kuri namie 90:87 (16:19, 20:21, 16:16, 25:21, 13:10) po pratęsimo palaužė „Žaibą“ (1/3).

Tačiau nervų rungtynėse buvo tiek, kad laimę kas akimirką keitė nerimas ir sportinis pyktis. Kaip atrodo kardiograma – taip atrodė ir šio mačo eiga. Aukštyn – žemyn, tai viena komanda priekyje, tai kita.

Paskutinės ketvirtojo kėlinio minutės buvo labai nerezultatyvios. Likus minutei Martynas Striūkas rezultatą lygino (77:77), o toliau sekė klaida po klaidos, tad komandoms santykius aiškintis teko pratęsime.

Ten kova buvo taškas į tašką, bet likus 33 sekundėms po pražangos net trijų baudų metimų stojo mesti Vidmantas Dijokas – 86:87. Vis tik Kęstutis Balčiauskas atsakė tolimu metimu ir Gyčio Sušinsko baudos metimas tik sušvelnino rezultatą.

Bet įdomiausia tai, kad rungtynių eigoje „Laimės-Laimės“ du žaidėjai pasidalino techninių pražangų, o „Žaibas“ rungtynes baigė vos... tryse: ketvirto kėlinio pabaigoje penkias pražangas gavo Juozas Skara, o pratęsimo metu – ir Naglis Butkus, tuo tarpu Tomas Dacys mačo nebaigė dėl traumos.

„Žaibui“ 32 taškus pridėjo (5/11 dvit., 5/16 trit., 7/10 baud.), 7 kamuolius atkovojo, 6 – perėmė ir tek pat rezultatyvių perdavimų atliko Gytis Sušinskas.

Po 16 taškų pelnė Vitalijus Giedrys ir Vidmantas Dijokas, 11 – Tomas Dacys (11 atk. kam.), 10 – Naglis Butkus.

„Laimei-Laimei“ 26 taškus surinko Andrejus Kovalevskis (19 atk. kam.), 18 – Justas Urmanavičius (9 atk. kam., 8 rez. perd.), 13 – Andrius Valčiukas, 10 – Paulius Vroblevičius.

Pralaimėjimų serija tęsiasi

„Kumščiui“ (0/4) nepavyko nutraukti pralaimėjimų serijos – svečiuose 61:109 (16:30, 15:29, 12:25, 18:25) jis buvo sutriuškintas „Švyturio“ (3/2).

Daugžodžiauti apie rungtynes nelabai yra ką, kadangi „Švyturys“  ramiai, bet užtikrintai bėgo nuo varžovų ir 20 taškų pranašumą perkopė dar antrame kėlinyje.

„Švyturiui“ 29 taškus surinko Joris Kepežinskas (7/11 trit.), 21 – Paulius Joneliūnas (13 atk. kam.), 16 – Vaidotas Oldenburgas, 14 – Vitalijus Versockas, 12 – Arnoldas Molis.

„Kumščiui“ 13 taškų pelnė Domantas Žičkus, 12 – Lukas Poniškaitis, 8 – Rokas Anuškevičius.

Magiškas aštuonetas

Na, ir antradienio rungtynėse „GEALAN“ (4/0) liko nenugalėta ir svečiuose 94:71 (20:18, 25:17, 18:12, 31:24) ji sutriuškino „Materialistę“ (1/3).

Abi ekipos vertėsi kukliomis pajėgomis: „Materialistei“ atstovavo šeši, o „GEALAN“ – septyni žaidėjai.

Vos ilgesnį suoliuką (o gal tiksliau kelias kėdutes) turėjusi „GEALAN“ išnaudojo energijos sankaupas, rodė gerą kamuolio „vaikščiojimą“ ir didelių šansų „Materialistei“ neliko.

Nugalėtojų gretose per plauką nuo trigubo dublio buvo Dainius Novickas (25 tšk., 12 atk. kam., 9 rez. perd.), 26 taškus pelnė ir 10 kamuolių atkovojo Deimantas Pavlovskis, 16 taškų surinko Paulius Radzevičius.

Magiškas aštuonetas buvo Simo Liepinaičio sąskaitoje. Aštunto numerio marškinėliais žaidžiantis krepšininkas įmetė 8 taškus, atkovojo tiek pat kamuolių bei atliko... taip, tiek pat rezultatyvių perdavimų.

„Materialistei“ 29 taškus surinko ir 8 kamuolius atkovojo Edvinas Ruzgas, 14 taškų pridėjo Mindaugas Mikulėnas, 9 – Evaldas Rastenis ir Raimondas Jacunskas (12 atk. kam.).