„Atea“ ir „Dėjom“ žengė į Nesubrendėlių (35+) turnyro finalą

„Atea“ ir „Dėjom“ žengė į Nesubrendėlių (35+) turnyro finalą 87

Smuklės lygos Nesubrendėlių (35+) turnyre – nieko nustebinusio. Į finalą žengė tos komandos, kurios ir reguliariajame sezone užėmė aukščiausias vietas – „Atea“ ir „Dėjom“.

„Atea“ 85:78 (20:19, 19:23, 24:20, 22:16) nukovė pusfinalyje „Vertinimo partnerius-Ego Forte“.

„Vertinimo partneriai-Ego Forte“ tikrai nežadėjo pasiduoti lengvai ir kovėsi iš paskutiniųjų. Jie pirmavo dar ketvirtojo kėlinio viduryje 73:71, tačiau varžovai surengė spurtą, leidusį persverti rezultatą – 80:73. Egidijaus Mikalajūno pastangos nuėjo veltui, kadangi „Atea“ galiausiai pergalę įtvirtino.

Techninės pražangos emocingoje pusfinalio kovoje liejosi laisvai: jas gavo E.Mikalajūnas, Dainius Novickas ir Darijus Taraila.

„Atea“ komandos vedliu buvo 34 taškus įmetęs Domantas Bimba, 13 pridėjo Vitoldas Vidžiūnas, po 8 – D.Novickas (13 atk. kam.) ir Tomas Purlys.

„Vertinimo partneriams-Ego Forte“ 22 taškus pelnė E.Mikalajūnas (10 atk. kam.), 21 – Andrius Giedraitis, 16 – Vitalijus Podgaiskij (14 atk. kam.).

Lėmė paskutinis kėlinys

Tuo tarpu „Dėjom“ 63:57 (10:17, 10:18, 16:15, 27:7) susitvarkė su „Artbox“ iššūkiu.

Tačiau čia iki siurprizo trūko labai nedaug. „Dėjom“ atsiliko visų rungtynių metu ir vienu metu „Artbox“ buvo priekyje daugiau nei 20 taškų skirtumu. Dar prieš paskutinį kėlinį atrodė, jog „Dėjom“ baigs kovą dėl aukso, bet viskas vertėsi aukštyn kojomis.

„Dėjom“ ėmė rinkti taškus be atsako ir greitai nusikratė to dviženklio deficito ­– 50:52. Marius Dunčia prišaudė tritaškių ir taip pranašumas pakrypo jau link „Dėjom“. „Artbox“ atrodė visiškai palūžusi, paskutinis kėlinys jai buvo tragiškas ir teko taikstytis su pralaimėjimu.

„Dėjom“ 23 taškus pelnė Darius Dudėnas, 16 – Gaudentas Puškorius (16 atk. kam.), 12 – M.Dunčia (9 atk. kam.), 7 – Stasys Buivydas.

„Artbox“ 14 taškų pridėjo Vilmantas Bončkus, 13 – Liutauras Adomaitis (11 atk. kam.), 11 – Darius Čiūta, 9 – Linas Vitkauskas.